Správy
XXIX. Dobšinský kopec dostal výbornú!

22.07.2012 23:26 | PAV | | Otvorení: 2021

XXIX. Dobšinský kopec dostal výbornú!


Ako mimoriadne úspešný môžeme hodnotiť práve skončený XXIX. ročník pretekov automobilov do vrchu Dobšinský kopec, ktorý sa tento rok prvýkrát jazdil ako súčasť Majstrovstiev Európy. 

Bohatá účasť  122 pretekárov z deviatich krajín, medzi ktorými nechýbali ani najväčšie hviezdy súčasného európskeho šampionátu, na čele s úradujúcim majstrom Európy, Simone Faggiolim, pritiahlo na Dobšinský  kopec mimoriadnu návštevu divákov, ktorú v sobotu neodradil ani dážď.  „Takúto si v Dobšinej naozaj nepamätáme,“ potvrdil aj nestor podujatia, Ján Kuchár, ktorý sa organizačne podieľal na všetkých doterajších ročníkoch.


dk-22jul2012-race2-002.jpg


Každý opýtaný účastník podujatia miestnu trať hodnotil ako mimoriadnu v kontexte celej Európy, pretože technické úseky v kombinácii s rýchlostnými úsekmi, kde sa dosahoval top speed nad 250 km/h, je v Európe vzácnosťou. Samotný majster Faggioli ocenil vynikajúcu organizáciu podujatia a predpovedá Dobšinej veľkú budúcnosť.  

Organizátori ukázali navyše ambíciu spojiť automobilový šport do širšieho kontextu športovo-kultúrneho podujatia, ktoré pritiahne viacej diváckych skupín a stane sa významnou udalosťou regiónu. 

Navyše bolo sa na čo pozerať aj na trati. Divácky príťažlivé monoposty sa priamo konfrontovali so silnými „plackami“ športových špeciálov a dopĺňala ich aj paráda za srdce chytajúcich „historikov“. A keď z tejto plejády vzíde aj mimoriadny jazdecký výkon, aký predviedol Simone Faggioli, ktorý prakticky každou jazdou ukrajoval z traťového rekordu, tak divák musí odísť spokojní. 


| viac


Partneri

SAMŠ LIQUI MOLY Boyden studioLIFE RUFA Sport KL Racing

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube