Správy
CMM Media sport v Lubeníku pokračoval vo víťaznej šnúre

03.07.2012 20:34 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 3808

CMM Media sport v Lubeníku pokračoval vo víťaznej šnúre

Pred tretím podujatím slovenského seriálu DMACK Tyres Rally 2012 sme si kládliotázku, či séria víťazstiev Košického CMM Media sportu bude pokračovať aj naďalej.Stalo sa a dnes tímovú vitrínu zdobí ďalšia zbierka pohárov.

cmm3.jpg

CMM Media sport v rámci Honka IV. Rally Lubeník reprezentovala trojica posádok.V triede 3, Tomáš Ondrej s Adamom Gömörim v jednom a Peter Herdický – MatúšLejko v druhom vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX. Tieto dve posádky dopĺňalav triede F3 dvojica Marek Žeňuch – Vojtech Bačinský, ktorí sa na štart postavilis Nissanom Sunny.

cmmvojto.jpg

To, že Tomáš Ondrej s Adamom Gömörim budú bojovať na popredných miestachcelej súťaže sa dalo predpokladať už pred samotnou súťažou. To, že budú už poprvom teste figurovať na treťom mieste absolútneho poradia bolo prekvapenímnielen pre divákov, ale asi aj pre samotnú posádku. Predsa len, štartové pole bolozložené z veľmi kvalitnej konkurencie, ale aj podstatne silnejších vozidiel špecifikácieWRC. Tomáš s Ondrejom, síce v druhom teste skončili až za ich chrbtom, čo ichsamozrejme stálo nielen čas, ale aj posun na štvrtú priečku. V treťom teste všakopäť zabojovali a po ňom hlásili posun na druhú priečku, kde sa im podarilo zotrvaťaž do konca štvrtého testu. V druhej polovici súťaže síce Tomáš s Adamom padli naštvrtú priečku absolútneho hodnotenia, naďalej im však patrila vedúca priečkav triede 3. Takto to ostalo až do cieľa súťaže. „Opäť víťazstvo. Je to fajn, ale čo mamrzí je to, že sme spadli z druhého miesta absolútne na štvrté. Robil som všetko čosa dalo aby som to zmenil, ale nedalo sa s nimi držať tempo. Som spokojný, body zatriedu 3 sú doma, takže spokojnosť,“ povedal Tomáš Ondrej po dojazde do cieľa.

cmm2.jpg

Horšie ako Tomáš s Adamom dopadla druhá posádka CMM Media sport, PeterHerdický – Matúš Lejko, jazdiaci na rovnakom vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX.Táto dvojica ukončila svoju púť už na treťom meranom úseku haváriou. Čo savlastne na tejto rýchlostnej skúške udialo a prečo to skončilo haváriou nám povedalpilot, Peter Herdický: „V trojke sme boli trochu rýchly. Mali sme veľký rešpekt predtým „Peklom“ a spolujazdec dva krát povedal, že odchádzame zo zákruty veľminaširoko, ja som ho bohužiaľ nepočúval a následne prišiel zákonitý trest.“

cmmhedo.jpg

Poslednou posádkou na Rally Lubeník vo farbách CMM Media sport boli víťaziskupiny F, ale aj triedy F3 z poslednej Rally Tríbeč, Marek Žeňuch a VojtechBačinský, jazdiaci na Nissane Sunny. Tu v Lubeníku bolo už od začiatku jasné, žev aute všetko klape tak ako má a Marek odchádzal zo zákrut podstatne rýchlejšieako zvykne. Výsledok sa dostavil po dojazdení až do cieľa. Opäť víťazstvo nielenv triede F3, ale aj v celej skupine F. „Veľmi nás víťazstvo v F-ku teší. Priznávamvšak, že sme to už nečakali. V podstate sme sa išli iba zviezť a nakoniec to vyšlo.V aute bola pohoda, rýchlostné skúšky super a po toľkých rokoch v rally som sidokonca dovolil aj pridávať,“ ozrejmil situáciu vysmiaty Marek Žeňuch.

cmm1.jpg

Spokojnosť samozrejme netajil ani manažér CMM Media sport MartinMarkovič: „Som rád, že chalanom sa opäť podarilo vyhrať, za čo im samozrejmeďakujem. Nečakal som to, bola tu veľká konkurencia, ale napokon to vyšlo. Škodatoho Petrovho rozbitého Mitsubishi, mechanici Srnka motorsport budú mať zase plnéruky práce.“Miro Majláth

| viac


Partneri

SAMŠ LIQUI MOLY studioLIFE

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube