Správy
Dobšinská zima 2017 – Mapa tratí a časový harmonogram

02.02.2017 23:31 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 1024

Dobšinská zima 2017 – Mapa tratí a časový harmonogram

Už sme si hovorili, že tohtoročná, jubilejná XV. Dobšinská zima 2017 prichádza s rôznymi novinkami. Tie postihli aj časť trate. Z toho dôvodu nielen organizátor, ale aj ja osobne som v posledných dňoch dostával množstvo otázok, aké zmeny sú pripravené. Dnes si túto záhadu spoločne odtajníme.

 

Čo sa týka trate, prichádza zmena na prvom a štvrtom meranom úseku, čiže RS Žrebčín. Tá sa z okruhovej rýchlostnej skúšky mení na klasickú, čiže nie okruhovú, pričom pri jej zdolávaní musia všetky súťažné posádky absolvovať aj dva brody. Práve tie budú určite divácky najviac vyťažené.

 

Druhým a piatym úsekom je klasická rýchlostná skúška Vlčia dolina. Tú nepostihla ani v tomto roku žiadna zmena. Jedná sa o klasickú rýchlostnú skúšku, ktorej trať vedie lesom.

 

Poslednou z dvojice rýchlostných skúšok s označení tri a šesť je rovnako klasická rýchlostná skúška, ktorú nielen posádky, ale aj diváci poznajú pod názvom Eurobus. Jedná sa o okruhový test počas ktorého súťažiaci absolvujú tri kolá v priestore kde inak parkuje autobusová doprava.

 

Možno si práve teraz hovoríte „veď toto sú iba drobné zmeny“. Áno, v podstate máte pravdu, ak si však spomeniete na už publikované zmeny, ktoré organizátor Autoklub EHC Dobšinský kopec spolu s Mestom Dobšiná v tomto jubilejnom ročníku zaviedol, je ich celkovo dosť. Len pre oživenie pamäte si pripomeňme štartovú a cieľovú rampu na námestí, ktorá ešte nikdy nebola použitá, či jazdné výkazy a povinnosť štartovať iba s vozidlom vybaveným bezpečnostným rámom, zrazu zistíme, že tých „noviniek“ je v tomto roku fakt neúrekom.

 

Navyše to v tomto momente vyzerá tak, že po minuloročnej Dobšinskej zime, ktorá sa konala za takmer jarného počasia, sa v tomto roku môžeme tešiť na naozajstnú zimnú rally súťaž, ktorú snáď budeme môcť s kludným svedomím prirovnať k naozajstnej švédskej rally. Síce trochu menšej, ale predsa len poriadnej, zimnej.

 

Dobšinská zima 2017 odštartuje počas nadchádzajúcej soboty, čiže 4. februára 2017. Všetky novinky, mapy, ale aj časový harmonogram si môžete pozrieť v prílohe, prípadne na www.dobsinskykopec.com

 

Výsledky nájdete rovnako na web stránke www.dobsinskykopec.com, ale aj na www.vysledky.srs.sk 

 

 

 

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2018 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube