Správy
Tomáš Ondrej najrýchlejším európsky A-čkar na FIA Hill Climb Masters

12.10.2016 21:35 | PAV | Miro Majláth | Otvorení: 416

Tomáš Ondrej najrýchlejším európsky A-čkar na FIA Hill Climb Masters

Po úvodnom ročníku FIA Hill Climb Masters, ktorý sa konal v Luxemburgu, sa vybrala reprezentácia Slovenska na podstatne bližší, druhý ročník tejto celoeurópskej súťaže. Ten sa konal v susednom Šternberku a Tomáš Ondrej s XIQIO Racing Teamu tu doslova exceloval.

Slovenskí reprezentanti bojovali na skrátenej, iba tritisíc tristotridsaťtri metrov dlhej šternberskej trati medzi najlepšími jazdcami z celej Európy. Ako už sám názov súťaže napovedá, FIA Hill Climb Masters sa mohli zúčastniť iba jazdci hrdiaci sa titulom majster pretekov automobilov do vrchu. Slovák Tomáš Ondrej je Majstrom Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu v sezóne 2016 hneď dvojnásobným, keďže na domácich tratiach doslova ovládol nielen skupinu A, ale aj triedu A nad dva litre. Inak tomu nebolo ani v Štenberku, kde sa Tomáš predstavil divákom v spolupráci so Škodou Fabia WRC, pričom opäť ovládol skupinu A a zaslúžene si prevzal aj ocenenie za svoj výkon.

Okrem víťazstva v skupine A však Tomáš Ondrej bojoval aj v rámci súťaže Nations Cup, kde bol v tíme s ďalšími troma jazdcami (Drotár, Béreš ml. a Jureňa). Tu bolo úlohou celého tímu zajazdiť čo najtesnejší rozdiel v časoch dosahovaných v jednotlivých jazdách. Slovenská reprezentačná štvorica, ktorej členom bol aj Tomáš Ondrej dokázala doslova ohúriť celú kopcovú Európu, keď ich súčet rozdielov v časoch bol iba päť a pol tisícin sekundy. Za tento neskutočný výkon im samozrejme zaslúžene patrilo víťazstvo, ale aj uznanie celej automobilovej Európy.

„Už od prvej súťažnej jazdy sme v skupine A so súpermi bojovali doslova o desatinky sekúnd a až do záveru nebolo jasné kto zvíťazí. Podarilo sa mi a ja som nesmierne šťastný. Čo sa týka Pohára národov, zišli sme sa tu partia, ktorá vie poriadne zatiahnuť a dali sme do toho súboja naozaj všetko. Musím povedať, že asi nikto, či už z organizátorov, ale ani súperov asi nepočítal s tým, že reprezentácia Slovenska by mohla takto uspieť a o to viac nás to všetkých teší. Som rád, že som mohol reprezentovať Slovensko a dokázať celej Európe, že sa konkurencie nezľakneme. Vďaka patrí samozrejme celému tímu,“ povedal po pretekoch šťastný Tomáš Ondrej.

Takýto skvelý výsledok asi neočakával ani manažér XIQIO RacingTeamu, Marián Mičák: „Musím fakt povedať, že nielen Tomáš, ale aj celý slovenský tím ma neskutočne prekvapil. Treba si uvedomiť, že na podujatí boli kopcoví majstri z celej Európy, od Anglicka až po Grécko a tým pádom neskutočná konkurencia. Tomáš dokázal v A-čkach, že na kopcoch je doma a vie sa pobiť aj so silnejšími súpermi, ktorí na trati v Štenberku poznajú každý centimeter trate. No a víťazstvo v Nations Cupe ? Tak to bolo splnenie najtajnejšieho sna. Naši chlapci dokázali ukázať celej Európe, že sa vedia sústrediť naraz aj na víťazstvo v skupine, ale aj na zaistenie čo možno najtesnejšieho rozdielu v čase medzi jednotlivými jazdami. Všetkým im z celého srdca gratulujem a verím, že o dva roky naša reprezentácia opäť zaboduje.“

Foto: Jozef Pisch

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2018 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube