Správy
XIQIO a Tomáš Ondrej pokračujú na víťaznej vlne

03.08.2016 11:43 | PAV | Miro Majláth | Otvorení: 965

XIQIO a Tomáš Ondrej pokračujú na víťaznej vlne

Pre košický XIQIO Racing Team bolo jedenáste a dvanáste kolo slovenského kopcového šampionátu, ktoré sa konalo na Jankovom vŕšku tretím podujatím  v rade v rámci trojvíkendového maratónu. 

Horúce sobotné slnečné počasie, nedeľné prehánky, tri celých sedem kilometra dlhá trať, obsahujúca technické, ale aj rýchle úseky a hlavne nesmierne šmykľavý asfalt. Presne táto kombinácia Tomášovi Ondrejovi, Škode Fabia WRC, ale aj Srnkovmu jazdeckému štýlu vyhovuje. Samozrejme dôležité sú výsledky a tie hovoria za všetko. Po oba dva dni víťazstvo v skupine A, ale aj triede A nad dva litre, v absolútnom poradí v sobotu siedme a v nedeľu druhé miesto.

„Dobrý víkend. Hlavne nedeľa, kde sa mi podarilo už v prvej jazde na vode urobiť dobrý čas, čoho základom bolo druhé miesto absolútneho poradia. V druhej jazde sa mi dokonca, už na suchu, podarilo zajazdiť o sekundu lepší čas aký tu kedy bol s vozidlom špecifikácie WRC v histórii zajazdený,“ povedal po prejazde cieľom v nedeľu spokojný a usmiaty Tomáš Ondrej.

Takéto výkony samozrejme tešia aj manažéra XIQIO Racing Teamu, Mariána Mičáka: „Musím povedať pravdu, víťazstvo v skupine a triede som očakával, no to, že Tomáš posunie rekord trate vo WRC-čkach, to nie. Samozrejme som neskutočne šťastný a rád by som sa aj touto formou poďakoval Tomášovi za super výkon, mechanikom za perfektnú prípravu auta a samozrejme partnerom za podporu.“

 

Foto: Jakub Rovný

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2023 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube