Správy
Kesko Racing z Tatier s víťazstvom v triede, ale aj deravou hadicou

28.07.2016 12:31 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 1123

Kesko Racing z Tatier s víťazstvom v triede, ale aj deravou hadicou

Víťazstvo v triede 8 si z 43.Rallye Tatry odviezla posádka Kesko Racing Teamu bratia Kamil a Erik Švecoví. Druhá posádka, Fusko – Tököli prehrala boj s prasknutou hadicou prívodu paliva.

 

Tri vyhraté rýchlostné skúšky z celkovo deviatich bohato stačili Kamilovi a Erikovi Švecovým a ich Honde Civic TypeR na zdolanie súperov v rámci triedy 8 na práve ukončenej 43.Rallye Tatry 2016. Základom úspechu bol náskok, ktorý sa Kamilovi s Erikom podarilo získať už na prvej, nočnej rýchlostnej skúške.

„Podarilo sa nám zvoliť veľmi rýchle tempo už včera na mestskom okruhu. V tých dnešných sme si povedali, že nezvoľníme. To bol základ úspechu. Až posledné merané úseky sme svoje vedenie už iba kontrolovali. Všetko fungovalo na sto percent a my sme šťastný, že sa nám podarilo vyhrať,“ povedal po dojazde do cieľa súťaže Kamil Švec.

Druhou posádkou, ktorá reprezentovala rožňavský Kesko Racing Team bola dvojica František Fusko – Štefan Tököli na vozidle Seat Leon TDi. Posádke, ktorá má skúsenosti nielen z rally súťaží, ale aj pretekov automobilov do vrchu, kde obaja členovia posádky štartujú na zhodných Seatoch Leon TDi nevychádzalo pod Tatrami všetko tak, ako by si priali. Najskôr strácali kvôli nie celkom vhodnej voľbe pneumatík, neskôr, v štvrtom teste museli zo súťaže odstúpiť z dôvodu tečúcej nafty z ich vozidla.

„Je to tak. Nezvolil som správne pneumatiky a neskutočne nás šmýkalo. To by až taký problém nebol, ale v štvrtom teste nám praskla hadica na prívode paliva a počas jazdy nám vytekala nafta. My sme však nemali o tomto ani tušenia a ani nám nikto z vonku našu poruchu nesignalizoval. Mrzí ma to, vraj po našom odstúpení musel organizátor čistiť cestu, čo nás mrzí, ak by sme boli vedeli o poruche ihneď by sme auto odstavili,“ opísal dôvod odstúpenia Fero Fusko.

„Súťaž dopadla pre náš Kesko Racing Team dobre. Potešili ma Kamil s Erikom. Je vidno, že sa snažia a idú priamo za svojim cieľom. Fero s Pištíkom za poruchu nemôžu. Podstatné je, že všetko dopadlo dobre,“ zhodnotil výkon svojich zverencov Juraj Keszi, manažér Kesko Racing Teamu.

Foto: Jozef Pisch

 

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube