Správy
Srnka a XIQIO Racing absolútnymi víťazmi 43. Rallye Tatry

28.07.2016 11:45 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 1308

Srnka a XIQIO Racing absolútnymi víťazmi 43. Rallye Tatry

Víťazstvo z tretieho kola slovenského rally šampionátu, 43.Rallye Tatry 2016 si odviezla dvojica Tomáš „Srnka“ Ondrej a Adam Gömöri, reprezentujúca XIQIO Racing Team na Škode Fabia WRC.

Najstaršia slovenská rally súťaž, konajúca sa pod tatranskými končiarmi k sebe každoročne láka množstvo kvalitných posádok, ale aj divákov nielen zo Slovenska, ale aj okolitých krajín a inak tomu nebolo ani počas uplynulého víkendu. Dôkazom toho je aj fakt, že na súťaži odštartovalo hneď osem súťažných posádok pýšiacich sa národnou prioritou. Aj z tohto dôvodu sa Tomášovi Ondrejovi a Adamovi Gömörimu ušlo až deviate miesto na štarte, napriek tomu dokázali už od začiatku bojovať o najvyššiu priečku medzi takmer sedemdesiat člennou rally svorkou. 

V prvom teste, ktorý sa konal v piatok večer na mestských výpadovkách delilo Tomáša s Adamom od prvého miesta iba 8 desatín sekundy. Všetko sa však zmenilo už na prvom rannom teste, ktorý posádka košického XIQIO Racing Teamu vyhrala a okamžite poskočila z druhého miesta, na vedúcu priečku priebežného poradia. Keď k tomuto víťazstvu pridali Tomáš s Adamom víťazstvo v ďalších šiestich testoch, ale aj 32 sekundový náskok pred najbližšími prenasledovateľmi, bolo jasné, že víťazstvo spod Tatier im už nikto nemôže zobrať.

„Súťaž nám vyšla perfektne. Myslím si, že toto už potreboval aj celý tím, hlavne náš šéf Marián. Jazdilo sa fakt rýchle, nikto sa s tým nemaznal a o to lepší pocit mám, navyše sme vyhrali s pol minútovým náskokom. Pred súťažou som kamarátom povedal, že vyhrám Rallye Tatry a vyšlo to. Som naozaj šťastný,“ povedal po súťaži spokojný Tomáš Ondrej.

Rovnako radosť neskrýval ani manažér XIQIO Racing Teamu Marián Mičák: „Som naozaj šťastný. Tomáš s Adamom dokázali, že sú veľký bojovníci. Všetkým súperom, ale aj fanúšikom rally ukázali, že vyhrať sa dá aj s poctivým autom, o čom všetkých presvedčila aj záverečná technická kontrola. Víťazstvo na Rally Tatry bola pre náš tím akási náplasť za Dobšinú. Moje poďakovanie patrí nielen posádke, ale aj mechanikom a všetkým členom tímu. Samozrejme poďakovať by som chcel aj reklamným partnerom, bez ktorých by sme dnes na najvyššom stupienku nestáli.“

Foto: Jozef Pisch

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2023 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube