Správy
RUFA SPORT na Rallye Tatry zradila technika

28.07.2016 11:28 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 1074

RUFA SPORT na Rallye Tatry zradila technika

Posádka Grzegorz Grzb – Robert Hundla na vozidle Ford Fiesta R5 slovenského RUFA SPORT Teamu nedokončila tretie kolo slovenských rally majstrovstiev. Dôvodom bola technická porucha vozidla.

Poliaci Grzegorz Grzyb – Robert Hundla, štvornásobní absolútni slovenskí rally majstri odštartovali zdolávať trate tretieho kola slovenského rally šampionátu v spolupráci s vozidlom Ford Fiesta R5. Po nočnej, mestskej rýchlostnej skúške v Poprade im patrilo štvrté miesto celkového poradia. Strata nebola veľká a naozajstné rýchlostné skúšky pod tatranskými končiarmi mali súťažiaci absolvovať až počas soboty. V nich, po dvoch sekciách zahŕňajúcich v sebe štyri merané úseky Grzybovi s Hundlom, vo veľmi silnej konkurencii patrilo tretie miesto absolútneho poradia. Grzegorz však už v tomto momente avizoval drobnú poruchu Fordu Fiesta R5. Po štarte do poslednej sekcie ho však diváci, lemujúci tatranské trate mali možnosť sledovať pri jazde na blikačky, čo znamenalo iba jediné, poruchu vozidla. 

„Najskôr nám nefungoval dobre diferenciál. Nevedeli sme prísť na to ako poruchu čím skôr odstrániť. To sa podarilo až v druhom servise, žiaľ po štarte do šiesteho meraného úseku nám vypovedalo službu zase servoriadenie. Bez neho sa fakt nedalo ísť, ba hrozilo, že autu ešte viac ublížime. Volili sme preto radšej odstúpenie zo súťaže. Veľmi nás to mrzí, chceli sme v Tatrách dosiahnuť dobrý výsledok,“ vysvetlil dôvod odstúpenia Grzegorz Grzyb.

„Nuž, aj takéto bývajú rally súťaže. Je to šport, v ktorom veľakrát do výsledku prehovorí technika a nič sa s tým nedá robiť. Stratili sme síce body, napriek tomu našej posádke naďalej patrí druhá priečka absolútneho priebežného poradia v slovenskom šampionáte rally. Máme našťastie pred sebou ešte dve súťaže, ale aj tri bodované dni. V nich sa pokúsime získať čo možno najviac bodov, zdramatizovať situáciu a pokúsiť sa získať čo najlepšie konečné umiestnenie. Verím tomu, že sa nám to spoločne s Grzegorzom a Robertom podarí. Ďakujeme organizátorovi 43. Rallye Tatry za perfektne pripravenú súťaž, fanúšikom za podporu a samozrejme partnerom nášho tímu, bez ktorých by sme na tejto súťaži neboli. Teraz nás čaká Rajd Rzeszowski, ktorý je súčasťou európskeho šampionátu ERC, kde budeme štartovať v nezmenenej zostave a rád by som našich fanúšikov pozval už teraz na ďalšie kolo slovenských rally majstrovstiev, do Lubeníku,“ zhodnotil Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

Foto: Jozef Pisch

 

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube