Správy
Návrat Debnárovej so Zemanovou vyšiel na jednotku

28.07.2016 11:21 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 1107

Návrat Debnárovej so Zemanovou vyšiel na jednotku

43.Rallye Tatry zažila comeback jedinej slovenskej čisto dámskej rally posádky. Hlavné úlohy v tejto scéne hrali Michaela Debnárová – Nikola Zemanová a Ford Fiesta ST.

 

Dávno už sú tie časy, keď fanúšikovia rally súťaží popri svojich mužských favoritoch sledovali aj výkon jedinej slovenskej ženskej rally posádky. Teda dávno ako dávno. Až tak dávno to zase nie je. Veď čo už v živote človeka znamenajú tri roky života ? Iba odrobinku. 

„Naposledy nás fanúšikovia rally športu mali možnosť spoločne sledovať v akcii pred troma rokmi, na pre nás domácej Rallye Košice. Pravdu povediac, ani som nedúfala, že si to niekedy ešte za volantom rally špeciálu opäť vyskúšam. Vyskytla sa však možnosť a my sme spoločne s Nikou po nej „chňapli ako po údenom“. Bielo-zelená farba na Forde Fiesta ST vystriedala bielo-ružová, aby všetci vedeli, že v nej nesedia chlapi, oprášili sme kombinézy, nasadili prilby a už to bolo,“ rozrozprávala sa Michaela Debnárová.

O tom, že tieto dve dievčatá neustále žijú rally športom niet pochýb. Veď obe majú vo svojich domácnostiach rallystov, v prípade Mišky je to Milan Parihus, ktorý cocpit Fordu Fiesta ST ovláda dokonale ako spolujazdec, Niku zase pri jej rally začiatkoch totálne pobláznil jej partner Šani Baffy. Aj preto nebol problém tieto dve sympatické „babizne“ počas ich neúčasti v súťažiach stretnúť v servisnej zóne tej, či onej súťaže.

„Máme jediný cieľ. Tým je dôjsť až na cieľovú rampu na Rallye Tatry a samozrejme si celú súťaž poriadne užiť. Vieme, že to nebude ľahká súťaž, ale chceme sa s ňou poriadne pobiť,“ predstavila plány ženskej posádky spolujazdkyňa Nikola Zemanová pred štartom.

Cieľ sa podaril, po namáhavom piatku a sobote, keď všetci súťažiaci museli odjazdiť celkovo takmer tristo kilometrov dlhú trať v ktorej už bolo započítaných aj takmer deväťdesiat kilometrov ostrých, mali možnosť diváci dievčatá privítať v centre Popradu na cieľovej rampe, navyše aj s pekným výsledkom, štvrtým miestom v triede 5. 

„Obom sa nám splnil veľký sen o návrate do rally auta. Nepatrili sme síce medzi najrýchlejšie, ale určite sme si to užili viac ako naši súperi, no a nakoniec štvrté miesto v triede, kde štartovali podstatne skúsenejšie posádky je super. Chcela by som poďakovať chlapcom za perfektne pripravené auto, ktoré išlo na sto percent a hlavne partnerom nášho tímu bez ktorých by sme tu dnes neboli. Bolo to super, radi by sme si to čoskoro zopakovali? To je však už však iná pesnička,“ doplnila vysmiata Miška Debnárová.

 

Foto: Jozef Pisch

 

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube