Správy
XIQIO Racing ide na domáci kopec

19.05.2016 13:59 | PAV | Miro Majláth | Otvorení: 665

XIQIO Racing ide na domáci kopec

Pre slovenský XIQIO Racing Team je domácim kopcovým podujatím jednoznačne podujatie konajúce sa pod názvom Moris Cup Jahodná. Toto podujatie sa koná totiž v Košiciach, odkiaľ je aj XIQIO Racing Team.

Po výbornom výkone, ktorý podal Tomáš Ondrej nielen na Rechbergu, ale aj počas uplynulého víkendu v Zaluźi, smeruje teraz košický tím, v rámci tretieho kola Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu na Jahodnú. 

„Verím tomu, že tento kopec bude viac svedčiť našej Škode Fabia WRC ako ten v Zaluźi. Tam až tak nezáležalo na jazdcovi, ako skôr na tom, kto dosahuje najvyššiu maximálnu rýchlosť. Na Jahodnej už veľmi záleží práve na schopnostiach samotného jazdca a presne toto nám vyhovuje. Škoda Fabia WRC, s ktorou Tomáš bude súťažiť je totiž presne v rally špecifikácii, čiže vrátane restriktora obmedzujúcim výkon motora na tristo konských síl. Oproti rôznym kopcovým špeciálom na rýchlej trati nemáme veľa šancí uspieť, no na technickej trati sme k úspechu podstatne bližšie. Navyše Tomáš túto trať už veľakrát absolvoval, nielen v rámci kopcových pretekov, ale aj pri rally súťažiach. Dúfam, že toto všetko bude platiť a po víkende budeme všetci spokojní,“  povedal Marián Mičák, manažér XIQIO Racing Teamu pred podujatím Moris Cup Jahodná 2016.

Diváci, ktorí na Jahodnú v rámci soboty a nedele prídu povzbudiť svojich favoritov, budú mať možnosť sledovať na trati o dĺžke 4750 metrov viac ako stovku pretekárov z ôsmych európskych krajín. Samozrejme medzi nimi nebude chýbať ani Tomáš Ondrej, Škoda Fabia WRC a XIQIO Racing Team.

 

Foto: Jozef Pisch

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube