Správy
XIQIO s Tomášom Ondrejom aj do Zaluže

11.05.2016 16:34 | PAV | Miro Majláth | Otvorení: 747

XIQIO s Tomášom Ondrejom aj do Zaluže

XIQIO Racing Team, Tomáš Ondrej a Škoda Fabia WRC sa po úspešnom Rechbergu predstaví divákom aj v rámci druhého kola slovenských kopcových majstrovstiev, v poľskej Zaluži. 

V Rakúskom Rechbergu sa Tomášovi spoločne so Škodou Fabia WRC darilo, o čom hovorí aj výsledok. Dojazdil na druhom mieste absolútneho poradia, navyše si domov odviezol aj víťazstvo v skupine A, ale aj v triede A nad dva litre. 

„Pred sezónou sme deklarovali, že našou prioritou sú rally súťaže a v rámci pretekov automobilov do vrchu absolvujeme iba vybraté podujatia. Rechberg medzi ne nepatril, ale na poslednú chvíľu sme sa rozhodli, hlavne z dôvodu odskúšania Škody Fabia WRC po drobných úpravách, ktoré sme na nej robili po Eger Rallye, toto podujatie absolvovať. Tomáš tu dokázal, že aj v rámci pretekov automobilov do vrchu, vie s touto technikou bojovať o umiestnenie medzi najrýchlejšími a to aj napriek faktu, že proti nemu stoja podstatne silnejšie kopcové špeciály. To nás trošku „nakoplo“ a povedali sme si, že ak to bude možné, vyskúšame absolvovať viac kopcových podujatí. Teraz nás čaká dvojica pretekov, pričom prvým z nich je podujatie v poľskej Zaluži, kde bude štartovať nielen množstvo poľských jazdcov, ale aj slovenských. Som zvedavý ako dopadne porovnanie Tomáša s konkurenciou teraz,“ vysvetlil Marián Mičák, manažér XIQIO Racing Teamu.

42. Bieszcadzki Wyścig Górski odštartuje už počas nadchádzajúceho víkendu 

(14.–15.5.2016), pričom na štart trate, dlhej takmer 4,7 kilometra, sa postaví 93 súťažiacich. V rámci každého súťažného dňa na všetkých zúčastnených čaká dvojica tréningových a dvojica súťažných jázd, pričom do slovenských majstrovstiev sa body započítavajú z každého dňa zvlášť.

Foto: Jozef Pisch

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube