Správy
Uzávierka prihlášok na Dobšinskú zimu už v nedeľu

01.02.2016 11:03 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 1013

Uzávierka prihlášok na Dobšinskú zimu už v nedeľu

 

Uzávierka prihlášok na toto, jediné zimné rally podujatie svojho druhu na Slovensku, je stanovená na nedeľu (31.1.2016). Napriek tomu už v zozname prihlásených v tomto momente figuruje takmer deväťdesiat súťažných posádok, nielen zo Slovenska, ale aj Maďarska, ba dokonca nájdu sa tu aj Poliaci a Česi. Diváci sa tak majú na čo tešiť.

„Som naozaj rád, že sa nám v tomto roku prihlásilo také množstvo súťažiacich, navyše ešte stále nie je koniec a verím, že do nedele príde ešte niekoľko prihlášok. Vyzerá to tak, že aktuálny ročník bude pre nás, čo sa týka zoznamu prihlásených rekordným. Viac ma však trápi počasie, to nám dáva poriadne zabrať. Na rýchlostných skúškach sme už pred týždňom mali približne desať centimetrov poriadne zmrznutého snehu, ten sa však postupne topí a predpoveď meteorológov hovorí o tom, že nejaký zvrat ani očakávať nemôžeme. S tým však nič nenarobíme, v najhoršom prípade budeme mať namiesto zimnej súťaže jarnú. V každom prípade sa súťaž konať bude. Trate starostlivo monitorujeme každý deň a pripravovať ich budeme až na poslednú chvíľu aby sme zbytočne neodkrývali sneh ktorého je bez tak málo. To kadiaľ vlastne trate pôjdu bude zodpovedané až v piatok večer. Do vtedy je možné všetko, nechceme sklamať pretekárov a hlavne divákov, ktorí do Dobšinej prídu. Trocha zväzujúca je v tomto smere skutočnosť že tento rok je ešte umožnené štartovať aj vozidlám bez ochranných rámov, ak by to tak nebolo a klimatické podmienky by boli takéto aké sú, boli by sme ochotní otvoriť aj vyššie položené , legendárne“ rýchlostné skúšky ako Čuntava, či Vyšná Maša – Voniarky dobré známe z bývalých Tatranských alebo Gemerských rally, na ktorých by sme garantovali pravé zimné podmienky. Uvidíme, možno o rok...,“ povedal riaditeľ Dobšinskej zimy, Marcel Kollárik.

Dobšinská zima 2016, podujatie ktoré organizuje Autoklub EHC Dobšinský kopec a Mesto Dobšiná, odštartuje dňa 6.2.2016 v Dobšinej a jej blízkom okolí. Na štart tejto súťaže sa postavia nielen súťažiaci bojujúci v rámci Mini Rally Cupu, ale aj množstvo posádok, ktoré sa zase pobijú o Dobšinský pohár.

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube