Správy
IMAXX-ADV RALLY TEAM sa teší do Popradu

22.07.2015 10:48 | Rally | IMAXX-ADV RT | Otvorení: 1653

IMAXX-ADV RALLY TEAM sa teší do Popradu

„Rallye pod Tatrami je jedna z mojich najobľúbenejších. Vyrastal som tu a zároveň prvýkrát prišiel do kontaktu s rally. Tu to vlastne všetko vzniklo. Mám tu rodinu, veľa domácich fanúšikov, a tak sa už s Petrom teším na súťaž,“ potvrdzuje svoj vzťah k tomuto podujatiu Emil Horniaček.

horniacek

Foto: archív

Jazdec nášho tímu sa naposledy predstavil pod Tatrami v roku 2008, kedy si zaknihoval 3. miesto v absolútnom poradí. „Rallye Tatry majú pre mňa skutočne obrovský nádych nostalgie. Nedávno, teda presnejšie 1. septembra 1995 som tu po prvý krát štartoval na „ostro“ v automobilovej súťaži,“ smeje sa Peter Gavlák a pokračuje: „Mojim prvým vozidlom bola Škoda 130 L z dielne Rallye klubu Žilina, na ktorej som sa v tom istom roku objavil ako predjazdec na Rallye Matador v Žiline. Samozrejme, že som si chcel vyskúšať aj poriadnu súťaž a stalo sa tak práve pod Tatrami. Vtedy som prišiel do cieľa na 3. mieste vo svojej triede. Ďalší rok som tu zažil už na Škode Favorit 136 aj svoju prvú nedokončenú súťaž po drobnej havárii. Tatranská rally je mi teda naozaj veľmi blízka a verím, že vždy aj bude.“

Gavlak

Foto: Jakub Rovný

Prevládajúce teplo a príchod oblačnosti počas nadchádzajúceho víkendu určite poriadne preverí súťažné posádky. Rýchlostné skúšky v dĺžke 87,4 km (vrátane mestského okruhu) sú dostatočne prístupné divákom, a tak možno očakávať početnú divácku kulisu. „Naša posádka je pripravená využiť čo najlepšie svoje bohaté skúsenosti, podmienky na rýchlostných skúškach a výkon vozidla Mitsubishi EVO IX z dielne KORNO MOTORSPORT. Pevne veríme, že úspešne zdoláme ďalší krok návratu a vďaka spolupráci s reklamnými partnermi sa tešíme na nadchádzajúcu súťaž. Zároveň prajeme všetkým fanúšikom pekné zážitky,“ zhoduje sa posádka IMAXX-ADV RALLY TEAM-u.  

imaxx loga

IMAXX-ADV RT

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube