Správy
„Dedo“ Miloň bral v Dobšinej trikrát striebro

21.07.2015 13:52 | PAV | Miro Majláth | Otvorení: 1197

„Dedo“ Miloň bral v Dobšinej trikrát striebro

milon1

Vicemajster Slovenska pretekov automobilov do vrchu z minulého roku Ján Miloň sa absolútne netají faktom, že sa s novým kopcovým špeciálom, teda Škodou Fabia WRC pripravovanou Profiko Teamom, stále ešte zžíva. „Je to pravda, moja stará Fabia WRC bola čistá rally verzia, tu je všetko trochu inak a ja som rád za každý ostrý kilometer ktorý s týmto autom spravím,“ povedal pred Dobšinským kopcom Ján Miloň.

milon2

Preteky automobilov do vrchu nie sú iba o jazdení, ale aj o bezpečnosti súťažiacich, traťových komisárov, či činovníkov, ale aj divákov postávajúcich v okolí tratí a sledujúcich preteky. A práve kvôli bezpečnosti, po prudkej prietrži mračien, boli preteky Dobšinský kopec 2015 po prvej tréningovej jazde prerušené. V nedeľu, dvojica ostrých jázd však už pokračovala za suchého počasia, ale aj tropických horúčav. Po spočítaní časov dvojice súťažných jázd bolo všetkým prítomným jasné, že Ján Miloň práve dosiahol na druhé miesto absolútneho poradia slovenských majstrovstiev a navyše mu patrí aj druhé miesto v skupine E1, ale aj triede E1+2000. „Pre mňa tento víkend znamená strašne veľa. Nielenže sa mi podarilo vybojovať druhé miesto absolútneho slovenského poradia, že som sa zase zlepšil a technika fungovala na sto percent, ale čo je v mojom živote dôležitejšie, včera, čiže v sobotu sa mi narodil prvý vnuk. Som neskutočne šťastný a teším sa domov,“ povedal nesmierne šťastný Ján Miloň po pretekoch na Dobšinskom kopci.

milon3

Foto: Jakub Rovný

Jána Miloňa, Jantár Team a Škodu Fabia WRC budú mať možnosť fanúšikovia opäť sledovať už o dva týždne na Jankovom vŕšku, kde pokračuje seriál Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2015.

loga

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2023 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube