Správy
Špičkový Dobšinský kopec 2015 v podaní KL Racingu

21.07.2015 13:22 | PAV | Miro Majláth | Otvorení: 1270

Špičkový Dobšinský kopec 2015 v podaní KL Racingu

Pozornosť divákov nielen v depe pretekárskych strojov, ale aj v okolí trate pútal Tomáš Kukučka so Subaru Impreza WRC. Špičková rally technika nenechala chladným ani jedného fanúšika automobilových súťaží. Tu na kopci bojoval Tomáš v triede A+2000 a skupine A. V oboch si po pretekoch prevzal ocenenie za druhé miesto. Navyše mu patrilo aj šieste miesto v rámci súťaže zaradenej do slovenského kopcového šampionátu. „Bolo to super, ale musím priznať, že tá jedna tréningová jazda, ktorá bola zrušená v sobotu kvôli vrtochom počasia, mi chýbala. Naposledy som tu totiž štartoval ešte v roku 2012 a samozrejme sled zákrut som odvtedy zabudol. Na druhej strane ma výsledok príjemne prekvapil a čo som najradšej, konečne sme našli nastavenie, ktoré mne osobne na Subaru vyhovuje. To je hlavne dobré kvôli budúco týždňovej Rally Tatry,“ opísal svoje dobšinské pocity Tomáš Kukučka.  

kuko

Pavol Cireň sa na trati Dobšinského kopca 2015 divákom predstavil s Renaultom Clio RS. S týmto vozidlom ho diváci mali možnosť sledovať aj na Rally Lubeník. Na spomínanej, pre Revúčana Paľa Cireňa domácej súťaži, žiaľ už v druhom meranom teste bol nútený odstúpiť. Tu na Dobšinskom kopci Renault držal a Paľo s ním dojazdil na treťom mieste v triede N-2000 a piatom v skupine N. „Myslím si, že sa mi podarilo pekné umiestnenie, či už pre mňa osobne, ale aj pre KL Racing Rally Team. Ja sa na kopce veľmi nešpecializujem, skôr sme sem prišli vyskúšať auto pred Rally Tatry a poriadne si užiť krásny víkend. To ocenenie, ktoré si odveziem domov je niečo navyše, s čím som ani veľmi nepočítal. Podstatné je, že auto funguje,“ zhodnotil Pavol Cireň.  

ciren

Foto: Jakuib Rovný

Po tomto výkone svojich jazdcov bol nadmieru spokojný aj Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu: „Som naozaj spokojný. Nielen s umiestnením našich jazdcov, ale aj s priebehom celého podujatia, ktoré každoročne podporujeme. Myslím, že tu nechýbalo nič, ani krásne výkony na trati, ani kultúra večer. Všetko sme si to užili naplno a moja vďaka patrí organizátorom za jeden veľmi príjemne strávený víkend.“

loga

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube