Správy
Miki Čambal najrýchlejší aj na Babe

09.07.2015 12:53 | PAV | Miro Majláth | Otvorení: 915

Miki Čambal najrýchlejší aj na Babe

miki

Piate podujatie tohtoročného kopcového poháru odštartovalo počas neskutočných horúčav na trati, ktorá v minulosti patrila k najkrajším v rámci európskych majstrovstiev, čiže na Pezinskej Babe. Na štarte nechýbal ani Miki Čambal a jeho Citroën Saxo VTS.

miki-start

„V sobotňajšej prvej tréningovej jazde som sa na chvíľu zľakol, že sa mi zasekla prevodovka, keďže som nevedel vybrať piaty prevodový stupeň. Našťastie sme zistili, že porucha bola iba v nastavení a už v druhej tréningovej jazde všetko fungovalo na tisíc percent,“ opísal Miki Čambal sobotu na Pezinskej Babe.

miki-pred

V nedeľu nielen na Mikiho, ale aj ďalších takmer stosedemdesiat súťažiacich čakala dvojica súťažných jázd, ktoré mali rozhodnúť o tom, kto si odvezie koľko bodov z podujatia Slovakia Baba 2015. Už od skorého rána začalo slnko poriadne prikurovať a ortuť na teplomeroch stúpala doslova každou minútou. V tomto neznesiteľnom teple Miki nakoniec vybojoval nielen prvenstvo v rámci triedy NP2-1600, ale aj siedme miesto v celkovom hodnotení Slovenského národného pohára.

miki-bok

„Som rád, že sa po dlhých piatich rokoch vrátili preteky automobilov do vrchu na Pezinskú Babu. Tento kopec patrí medzi moje najobľúbenejšie. Preteky sa trochu natiahli, kvôli niekoľkým haváriám, ktoré sa pri motoristickom športe stávajú, len na týchto pretekoch ich už bolo zdá sa mi viac, ako sme zvyknutí. Čo sa týka mňa a môjho auta, dnes fungovalo všetko perfektne. Rád by som poďakoval všetkým za podporu. Vidíme sa už o dva týždne na Dobšinskom kopci,“ doplnil Miki Čambal po dojazde do cieľa pretekov.

cipso

Foto: Jakub Rovný

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube