Správy
Striebro pre Kesziho s Helméczym

02.07.2015 15:18 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 873

Striebro pre Kesziho s Helméczym

Trieda 5 v rámci VII. Rally Lubeník predstavila osem súťažiacich posádok. V nej bojovali aj dve súťažné posádky Kesko Racing Teamu, Juraj Keszi s Pavlom Helméczym na Sesate Leon TDi a František Fusko so Štefanom Tököli na Škode Fabia TDi, pričom nielen pre nich pripravil organizátor celkovo šesť rýchlostných skúšok, jazdiacich sa na dvojici rozdielnych úsekov.

keszi

Spomedzi tejto dvojice sa na tratiach VII. Rally Lubeník už od úvodu súťaže lepšie darilo posádke Juraj Keszi – Pavol helméczy, ktorej v cieli nakoniec patrilo druhé miesto v triede 5. „Lubenícka súťaž sa mi veľmi páči. Je to pre mňa taká srdcovka, keďže je to od nás, z Rožňavy, čo by kameňom dohodil, čiže je to pre nás v podstate domáca súťaž. Štýl tohtoročnej Rally Lubeník sa mi veľmi pozdával a myslím si, že by takéto súťaže mohli byť aj v budúcnosti, samozrejme by som prijal keby boli častejšie. Čo sa týka nášho tímu, som spokojný nielen s našim umiestnením, ale aj umiestnením Fera s Pištíkom,“ zhodnotil Rally Lubeník Juraj Keszi, jazdec a manažér Kesko Racing Teamu.  

fusko

Druhá posádka Fero Fusko - Štefan Tököli dojazdili v triede 5 na šiestom mieste. „Pre nás nezačala táto súťaž úplne perfektne, keďže sme mali problémy so servom. Vďaka tomu sme hneď v prvých dvoch rýchlostných skúškach nabrali stratu takmer dve minúty. Samozrejme toto sa na tak krátkej súťaž akou je Rally Lubeník dohnať nedá. Sme radi, že sme došli až na cieľovú rampu a získali ďalšie body do priebežného hodnotenia seriálu,“ ozrejmil problémy s ktorými na trati bojoval Fero Fusko.

keszi

Foto: Jakub Rovný

Po VII. Rally Lubeník čaká jazdcov Kesko Racing najskôr dvojica podujatí zaradených do seriálu pretekov automobilov do vrchu a po nich, už o mesiac sa opäť predstavia divákom na Rally Tatry v Poprade.

keszi-loga

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube