Správy
Strieborná premiéra Melichárekovcov na Rally Prešov

17.04.2012 00:00 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 881

Strieborná premiéra Melichárekovcov na Rally Prešov

Úvodné podujatie seriálu DMACK Tyres Rally 2012 sa v prípade DMACK MELICO RACING TEAM-u síce nezaobišlo bez drobných technických problémov, napriek tomu si bratia Jaroslav a Erik Melichárekovci pri svojej spoločnej premiére odviezli domov strieborné poháre za druhé miesto v absolútnom poradí XX. Rally Prešov.

„Súťaž je dlhá a veľmi náročná a preto sme v úvode nasadili trochu jemnejšie tempo. Také boli plány, no hneď na začiatku prvej rýchlostnej skúšky nám odišiel tlak vzduchu a vôbec nefungovala ručná brzda, ktorú sme práve na takomto zamotanom type rýchlostnej skúšky potrebovali a tak sme hneď na úvod trochu stratili. Na druhej rýchlostnej skúške vozidlá jazdiace pred nami vyťahali dosť špiny v zákrutách, čoho dôsledkom bolo, že v prvej časti testu sme opäť strácali nejaký čas a tak sme sa to snažili dohnať v druhej časti, aby sme boli v kontakte so špičkou. Mestská rýchlostka nám už vyšla podľa predstáv a vyhrali sme ju. Je pred nami druhá sekcia, ktorá sa pôjde za tmy a tá bude rozhodovať,“ začal hodnotiť úvodnú časť súťaže Jaro Melichárek.

presov_melicharek_1.jpg

Druhá sekcia, ako Jaro Melichárek spomínal sa už jazdila v absolútnej tme. Tu posádke Mitsubishi Lancer WRC patrilo po menšom výlete mimo trať najskôr ôsme miesto, neskôr to však bolo už druhé a tretie. Čo sa dialo nám opäť porozprával Jaro Melichárek: „Zase sme na prvej rýchlostke, na Šalgoviku mali problémy s tlakom vzduchu, opäť nefungovala ručná brzda a niečo sa dialo aj s riadením. Naozaj neviem čím to je, asi nášmu autu nesedia takéto „štrikovačky“ medzi halami a navyše sme nedobrzdili jednu ostrú zátačku na štrku a po zhasnutí motora sme tam nechali asi dvadsať sekúnd. Potom už našťastie všetko fungovalo, na poslednej rýchlostnej skúške som sa snažil trochu viac zatiahnuť a dopadlo to dobre. Všetko je však otvorené a uvidíme ako bude zajtra.“

V cieli prvej etapy XIX. Rally Prešov patrilo posádke DMACK MELICO RACING TEAM-u tretie miesto, za čo si pripísala dvadsaťjeden bodov do hodnotenia seriálu.

Druhá etapa XIX. Rally Prešov, ktorá sa konala v sobotu, zahŕňala dve sekcie a štyri náročné rýchlostné skúšky. Okrem toho, že súťažiaci bojovali v rámci absolútneho poradia, mali možnosť za tento súťažný deň získať aj nové body v rámci hodnotenia sezóny.

V prvej sekcii sa po zrušení prvého testu bojovalo iba na druhom. Tu Jaro s Erikom dosiahli tretí najrýchlejší čas. Po jej absolvovaní Jaro povedal: „Dávali sme pozor, keďže v úvode bola táto rýchlostná skúška dosť rozbitá, bolo by nepríjemné teraz dostať defekt.“

Po dojazde do servisu však začalo z ťažkých mračien nad Prešovom pomaly, ale o to istejšie mrholiť, čo samozrejme rozohralo pneumatikovú ruletu a bolo jasné, že ten kto dobre obuje, bude mať oproti konkurencii navrch.

Pri sledovaní výsledkov to vyzeralo, že Jaro patril k tým ktorý zrejme obuli lepšie, v cieli predposledného testu mu patrila štvrtá priečka a v poslednom tretia. V rámci celej úvodnej súťaže seriálu DMACK Tyres Rally 2012 to však stačilo na výborné druhé miesto v absolútnom poradí, a za obidva súťažné dni si z Prešova posádka odviezla štyridsať šesť bodov, za čo im v tomto momente patrí druhá priečka priebežného hodnotenia seriálu. „Bola to nesmierne náročná súťaž. Po včerajších drobných technických problémoch sa začínalo dnes v podstate odznova. Na túto usmoklenú poslednú sekciu sme volili presne opačné obutie ako konkurencia, čo sa nakoniec ukázalo ako nie celkom zlé rozhodnutie. Na prvej polovici predposlednej rýchlostky to bola pre nás síce dosť nevýhodná voľba, ale nestratili sme našťastie veľa. Rozhodovalo sa na poslednej rýchlostnej skúške a pre nás to nakoniec dopadlo dobre.“

presov_melicharek_2.jpg

Ako sme už pred súťažou informovali, Jaro okrem zmeny v názve tímu, ktorej dôvodom je podpora pneumatikárskej spoločnosti DMACK, zmenil aj spolujazdca, ktorým je aktuálne jeho starší brat Erik a tak nás samozrejme zaujímalo ako im to spoločne na rýchlostných skúškach fungovalo. „Čo sa Erika týka, bolo to aj napriek premiére na takejto náročnej súťaži veľmi dobré. Naša spolupráca fungovala na 100 %,“ ukončil rozprávanie o XIX. Rally Prešov Jaro Melichárek.

Okrem zisku druhého miesta v absolútnom poradí, dosiahla posádka aj víťazstvo vo svojej triede a navyše v súťaži tímov obsadil DMACK MELICO RACING TEAM, za ktorý štartovala aj posádka Peter Jurečka – Matej Beťko na Renaulte Clio RS, konečné tretie miesto.

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube