Správy
Martin Juhás a jeho špičkový vstup do sezóny

25.05.2015 12:23 | PAV | Miro Majláth | Otvorení: 660

Martin Juhás a jeho špičkový vstup do sezóny

Slovenská kopcová sezóna odštartovala v rakúskom Rechbergu na podujatí Groser Bergpreis von Österreich Rechberg Rennen v dňoch 24. – 26.4.2015. Sem prišiel Martin v dobrej nálade so špičkovo pripraveným vozidlom BMW M3 zaradeným do triedy E1 nad dva litre. Dobrú náladu už v sobotu však vystriedal smútok z úmrtia českého dlhoročného jazdca Otakara Krámskeho. „Takéto veci sa pri motoristickom športe žiaľ niekedy stávajú. Som z toho smutný, Otakara som dobre poznal a je mi za ním smutno. Z dôvodu tejto udalosti boli sobotňajšie preteky zrušené, organizátor sa však rozhodol v nedeľu pokračovať. V pláne bola iba jedna ostrá jazda, ktorá mala rozhodnúť o konečnom poradí. V nej sa mi podarilo dojazdiť na piatom mieste v rámci slovenského poradia, čo nebol zlý štart do sezóny,“ opísal svoje pocity z Rakúska Martin Juhás.

mj1

Druhé podujatie, ktoré nasledovalo iba dva týždne po už spomínanom Rechbergu, v tomto prípade sa jednalo o podujatie 41. Bieszczadski Wiścig Górski, pre slovenských jazdcov a divákov známejšie pod názvom PAV Zaluž. Sem však Martin Juhás z dôvodu pracovnej vyťaženosti necestoval.

mj2

Tretie podujatie Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu už odštartovalo na domácej pôde, v Ožďanoch. Na tomto kopci už Martin opäť nechýbal. V sobotu, za veľmi pekného, slnečného dňa dojazdil Martin na piatom mieste absolútneho poradia, v nedeľu toto umiestnenie ešte vylepšil o jedno miesto, keď mu v absolútnom poradí patrila štvrtá priečka. „Tieto preteky som si poriadne užil. Keďže som nebol v Poľsku, bola pre mňa už dosť dlhá pauza. Dal som do toho všetko, dosiahnuté umiestnenie, ale hlavne dosahované časy ma potešili. Myslím si že s týmto autom a s tým výkonom, ktorý mám k dispozícii som viac dosiahnuť nemohol. Rád by som poďakoval všetkým, ktorí ma podporili, bez ich pomoci by to bolo veľmi ťažké,“ vysvetlil spokojný Martin Juhás po pretekoch Oždianske serpentíny 2015.

mj3

Foto: Jakub Rovný

Martina Juhása a jeho BMW M3 budú mať možnosť sledovať diváci na trati pretekov automobilov do vrchu v rámci štvrtého kola. To sa bude konať v rámci podujatia Moris Cup Jahodná v Košiciach v dňoch 29. – 31.5.2015. Ako sa darilo Martinovi a jeho MRM Motorsport Teamu vás budeme informovať po ukončení spomínaných pretekov.

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube