Správy
KM Racing – V Prešove chceme viac bodov

28.04.2015 12:47 | Rally | Miro Majláth | Otvorení: 1237

KM Racing – V Prešove chceme viac bodov

V rámci úvodného podujatia slovenských majstrovstiev v rally bojovala posádka slovenského KM Racing Teamu, Tomáš Kurka – Adam Škubník s technickými poruchami Mini John Cooper Works WRC. Ten odmietol počas prvej etapy poslušnosť už v druhej rýchlostnej skúške, čoho následkom bol nútené odstúpenie. V druhej etape najskôr všetko začalo dobre, neskôr českej posádke skomplikovala boje zlomená poloos, čo zase znamenalo prepad v celkovom poradí, napriek tomu cieľ súťaže nakoniec Tomáš s Adamom predsa len videli.

 

lapdavsky

Foto: Tibor Szabosi


V prípade druhej posádky KM Racing Teamu, ktorú tvorí bratská dvojica Lukáš a Július Lapdavský, jazdiaca na Mitsubishi Lancer EVO IX v triede 3 bola Eger Rallye 2015 podstatne vydarenejšia. V rámci prvej etapy im patrilo štvrté miesto v triede, v druhej to už bola strieborná priečka, ale aj pohár za tretie miesto v triede 3 z Eger Rallye 2015. Luky s Julom si následne ešte vyskúšali štart na Valašskej Rally, tam však z dôvodu zrušenia niektorých rýchlostných skúšok zajazdili naozaj iba minimálne.

 

kurka

Foto: Tibor Szabosi


„Do Prešova cestujeme s plánmi získať čo najviac bodov. Vieme však, že naše posádky to budú mať neskutočne ťažké, keďže tu aj v tomto roku bude štartovať mimoriadne vyrovnaná konkurencia. Navyše v prípade Tomáša Kurku s Adamom Škubníkom to bude ich prvý štart v Prešove. Lukáš s Julom Lapdavský tu už štartovali niekoľkokrát a tunajšie rýchlostné skúšky dobre poznajú, nie sú však jediný, aj konkurencia je v tomto smere poriadne podkutá. Ako to dopadne, to uvidíme až v Prešove. Podstatné na tejto súťaži je dojazdiť až do cieľa, na tejto súťaži totiž každoročne býva veľmi veľký odpad, čoho dôkazom je aj pätnásť dojazdených posádok do cieľa v minulom roku,“ priblížil plány KM Racing Teamu manažér Marek Krupica.

Miro Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube