Správy
Tri nula pre Kesko Racing na Eger Rallye 2015

02.04.2015 12:06 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 1240

Minuloročná sezóna bola hlavne pre manažéra Kesko Racing Teamu dosť frustrujúca, keďže na každej súťaži na ktorú nastúpil, pocítil aj horkosť odstúpenia. Na Eger Rallye 2015 nastal obrat o 100 percent.

Kesko Racing - Eger Rallye 2015

V rámci úvodnej súťaže tohtoročnej sezóny, Eger Rallye 2015 sa Kesko Racing Team predstavil s dvojicou súťažných vozidiel. Navyše mali možnosť diváci sledovať na tratiach súťaže aj tretie vozidlo tímu, to však jazdilo vo farbách jedného z maďarských tímov. Podstatné je, že všetky tri vozidlá dojazdili až na cieľovú rampu.

Poďme sa však teraz spoločne pozrieť na výkony dvojice posádok Kesko Racing Teamu. Prvou z nich bola dvojica Juraj Keszi – Pavol Helméczy na Seate Leon TDi. Výsledkom sú tri druhé miesta v triede 5. Pýtate sa ako je to možné ? Hneď túto hádanku objasníme. V rámci slovenského šampionátu je každý súťažný deň bodovaný zvlášť, čiže Keszi s Helméczym brali za každý deň body zvlášť. Navyše prevzali na cieľovej rampe poháre za Eger Rallye 2015 ako celok. Zjednodušene vysvetlené. „Bola to výborná, aj keď nesmierne náročná súťaž. Ja osobne mám Eger Rallye veľmi rád, ale tá tohtoročná sa mi zdala akási náročnejšia ako predchádzajúce. Som naozaj šťastný, že sa nám spoločne s Paľom, po viac ako ročnom snažení podarilo doraziť až do cieľa. Jediné čo ma dosť skrie je fakt, že v tomto roku budeme štartovať v triede 5 a nie 8, ako tomu bolo v minulosti. V tejto triede sú však zaradené aj vozidlá bývalej skupiny A, proti ktorým s našim N-kom nemáme veľkú šancu. Keby sme toto boli vedeli pred zimou, mohli sme autá prerobiť do A-čka, teraz je už na takéto úvahy však neskoro. Potešili ma aj Fero Fusko so Štefanom Tökölim na Škode Fabia TDi. Táto dvojica skončila hneď za nami, na treťom mieste v triede 5, nielen po oba dva súťažné dni, ale aj v rámci Eger Rallye 2015 ako celku. Samozrejme hovoríme o slovenskom šampionáte. Pre nás je to výborná bilancia, vybojovali sme množstvo bodov a odstránili našu frustráciu z minuloročnej sezóny. Tretie auto, Opel Adam R2, ktoré sme prenajali jednému maďarskému tímu, dorazil tiež až do cieľa. Bilancia Kesko Racing Team verzus Eger Rallye 2015 je v náš prospech 3:0 a to je veľmi povzbudzujúce,“ objasnil manažér Kesko Racing Teamu, Juraj Keszi.

V Kesko Racing Teame napriek faktu, že druhé kolo rally kalendára je plánované až o mesiac, čas na oddych neostáva, keďže už koncom mesiaca apríl štartujú Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu a tých sa Kesko Racing Team bude rovnako zúčastňovať.