Správy
RUFA Šport Team a plány do sezóny 2015

01.03.2015 20:45 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 738

RUFA Šport Team a plány do sezóny 2015

Napriek faktu, že ešte stále prebieha sústredenie slovenského RUFA Šport Teamu na Miami v USA, skúsili sme vyspovedať jazdca, ale aj manažéra tímu pred sezónou.

Slovenský RUFA Šport Team v sezóne 2014 dosiahol nielen po štvrtýkrát  na titul absolútneho Majstra Slovenska v rally, ale podarilo sa mu dosiahnuť aj majstrovský hetrik, keď na titul dosiahol v rokoch 2012, 2013 a 2014. Navyše za deväť rokov pôsobenia na slovenskej rally scéne ešte nikdy nechýbal medzi trojicou najlepších. Prichádza desiata sezóna, v ktorej bude RUFA Šport Team reprezentovať opäť posádka Grzegorz Grzyb – Robert Hundla. Nás zaujímalo s akými plánmi vstúpi RUFA Šport do sezóny 2015.

Ľubomír Kleman – manažér RUFA Šport Teamu: „Bol by som asi zlý manažér rally tímu ak by som povedal, že nám to je jedno. Samozrejme aj v sezóne 2015 by sme radi dosiahli čo možno najlepšie umiestnenie v rámci slovenských rally majstrovstiev. Nehovorím, že nechceme získať opäť titul, na to je ešte veľmi skoro." 

Grzegorz Grzyb – jazdec RUFA Šport Teamu: „Ja za seba a za Roba môžem povedať iba jedno. RUFA Šport je jeden z najlepších rally tímov na Slovensku a nám obom je cťou, že ho môžeme reprezentovať. Samozrejme, budeme sa aj v tomto roku snažiť získať spomedzi konkurencie čo možno najlepší výsledok.“

V nadchádzajúcej sezóne povolila Slovenská asociácia motoristického športu štart aj najnovších vozidiel špecifikácie WRC, čiže tých, ktoré sme až doposiaľ mali možnosť sledovať iba v rámci svetových súťaží, či nejakých voľných podujatí v závere sezóny. S akou technikou RUFA Šport vyštartuje ?

Ľubomír Kleman: „RUFA Šport Team už v minulosti doviezol na Slovensko ako prvý z tímov najnovšiu techniku. Boli to vozidlá špecifikácie S2000, ale aj WRC. Niekoľkokrát sa nám tým podarilo potešiť fanúšikov rally súťaží. Všetci dobre viete, že náš tím má dosah aj na najnovšiu, čiže svetovú techniku, čo sme dokázali aj v minulom roku, veď v Čechách sme v našich farbách predstavili najnovší Citroën DS3 WRC, na Slovensku a následne v opäť v Čechách aj Ford Fiesta RS WRC. Radi by sme divákom urobili aj v tomto roku radosť, ale zatiaľ nechcem predbiehať udalosti a tak informáciu s čím vyštartujeme si zatiaľ nechám iba pre seba." 

Grzegorz Grzyb: „V rámci slovenského šampionátu sú pre sezónu 2015 povolené všetky vozidlá špecifikácie WRC, čiže nie iba staré, ale aj nové. Koľko tých nových však nakoniec vyštartuje je otázne. Všetci vieme, že tieto vozidlá stoja veľmi veľa peňazí a preto si myslím, že sa na štart postavia najviac tak tri až štyri. Staršie WRC-čka, tie sú síce lacnejšie, ale oproti novým v podstate nekonkurenčné. Tých by mohlo byť na štarte podstatne viac ako nových. Všetko sú to v tomto momente ale iba dohady, skutočnosť sa ukáže až na prvom podujatí. S čím vyštartuje RUFA Šport, si ako povedal Ľubo necháme zatiaľ pre seba."  

Sezóna 2015 bude pre slovenský RUFA Šport Team jubilejnou, desiatou v histórii. Ako sme už v úvode hovorili, tento tím sa za uplynulých deväť rokov zaradil medzi najúspešnejšie rally tímy v histórii Slovenska. Pripravujete v rámci tohto jubilea niečo nové, čím by ste zaujali divákov ?

Ľubomír Kleman: „Priznám sa, teraz ste ma zaskočili. V podstate som si ani neuvedomil, že nadchádzajúca sezóna bude už desiata v histórii RUFA Šport Teamu. Musíme spoločne s Grzegorzom popremýšľať a niečo určite vymyslíme."

Grzegorz Grzyb: „To už toľko rokov jazdím na Slovensku ? Tak to som už potom asi Slovák a nie Poliak J." 

 Ďakujeme za rozhovor a prajeme príjemné sústredenie
Miro Majláth

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

RUFA Sport

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2018 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube