Správy
Rufa Šport Team absolvuje zimnú prípravu na Miami

05.02.2015 11:09 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1001

Rufa Šport Team absolvuje zimnú prípravu na Miami

Každý rally tím, či už na Slovensku, ale aj vo svete volí rôzny spôsob prípravy na sezónu. Štvornásobný absolútny Majster Slovenska v rally, RUFA Šport Team cestuje v týchto dňoch do USA, konkrétne na Miami.

Sú tímy, ktoré počas celej zimy pripravujú svoje súťažné vozidlá v tímových dielňach, repasujú, či vymieňajú jednotlivé dielce pohonných agregátov, prevodoviek, či podvozkových skupín, iné na techniku ani nepozrú a užívajú si voľný čas. Tie, ktoré prenajímajú vozidlá väčšinou oddychujú, alebo dolaďujú svoju fyzickú, ale aj psychickú prípravu. Slovenský RUFA Šport Team volí “prípravu“ v Spojených štátoch, konkrétne na slnkom zaliatych plážach v Miami.

„V posledných rokoch, kedy sme dosiahli majstrovský hetrik sme absolvovali spoločne s Grzegorzom Grzybom „zimnú prípravu“ u našich kamarátov v Miami. Po tejto „príprave“ sa nám vždy podarilo získať slovenský majstrovský titul, preto sme si aj tento rok povedali, že tento zabehnutý rituál nebudeme meniť. Vyzerá to totiž tak, akoby nám tento spôsob prípravy na sezónu prinášal šťastie,“
rozhovoril sa manažér RUFA Šport Teamu, Ľubomír Kleman. „Na Miami chceme navštíviť zopár našich dobrých kamarátov, oddýchnuť si na slnkom zaliatych plážach, ale určite si odskočíme aj na niektorý z basketbalových, či hokejových zápasov. Myslím si, že tohtoročná slovenská rally sezóna bude veľmi zaujímavá, množstvo posádok sa chystá vyraziť zdolávať rally trate na vozidlách špecifikácie WRC, či už najnovších, ale aj skôr vyrobených a preto predpokladám, že boj o titul absolútneho majstra bude veľmi zaujímavý. Jedno je však isté, pokračujeme s Grzegorzom a Robertom naďalej a radi by sme opäť bojovali o absolútny titul. S akou technikou nastúpi náš tím ešte neprezradím, ale keďže nás zaujíma názor fanúšikov, ktoré súťažné vozidlo by radi videli na slovenských rally tratiach, je tu možnosť vybrať z vozidiel zobrazených na priložených obrázkoch. My si teraz ideme užívať slnko na Miami a po návrate vyhodnotíme vaše názory, pričom jeden z vás má zároveň možnosť vyhrať šiltovku RUFA Šport Teamu s Grzegorzovým podpisom,“ uzavrel rozhovor Ľubomír Kleman.

Slovenská rally sezóna oficiálne odštartuje koncom mesiaca marec v Maďarsku na Rally Eger. Po tomto mimo slovenskom štarte sa burácajúce motory rally špeciálov rozozvučia už tradične začiatkom mesiaca máj v Prešove. Následne sa rally kolotoč presunie koncom mesiaca jún do Lubeníka. Druhú polovicu sezóny Majstrovstiev Slovenska v rally 2015 odštartuje koncom júla Rally Tatry v Poprade, odkiaľ sa zase rallysti v polovici augusta presunú do Košíc. Záver sezóny bude patriť v tomto roku Topoľčanom, kde sa počas druhého septembrového víkendu dozvieme aj meno nového absolútneho majstra Slovenska za rok 2015.

Miro Majláth

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

RUFA Sport

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube