Správy
KL Racing rally team chce dobiť Dobšinskú zimu a potvrdiť ambície

04.02.2015 19:05 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1031

Jazdci KL Racing Rally Teamu, Tomáš Kukučka a Vlasto Majerčák, patria počas posledných troch ročníkov Dobšinskej zimy medzi najrýchlejších jazdcov, čo potvrdzujú aj výsledky. Diváci si budú môcť vychutnať majstrovské ambície Vlasta a Kuka už túto sobotu (7.2.2015) na Dobšinskej zime.

Priebeh súťaže, fotky a správy z preteku si môžete pozrieť na facebookovej stránke KL Racing Team, kde pravidelne pribúdajú aktuality z diania teamu.

Oproti Liqui Moly Winter Cupu, kde zvíťazil Tomáš Kukučka so spolujazdcom Radovanom Moznerom ml., má Vlasto v Dobšinej výhodu domáceho prostredia, čo potvrdil už v uplynulých ročníkoch. V roku 2012 si na svoje konto pripísal víťazstvo, v rokoch 2013 a 2014 to bolo druhé miesto. „V tomto roku som sa už rozjazdil v Prešove na Winter Cupe, kde som skončil na treťom mieste. Zásadný rozdiel okrem domáceho prostredia bude aj auto, pôjdem so Subaru Impreza R4.“ potvrdzuje ambície Vlastimil Majerčák. „V tomto roku nám zima dopriala slušnú snehovú nádielku a na „hrotoch“ to bude úplne iné zvezenie. Kto sa predstaví na sedadle spolujazdca je mojim malým prekvapením pre divákov.“

Ale ani Kuko neskladá zbrane a do Dobšinej príde zabojovať o popredné priečky s osvedčeným autom Mitsubishi Lancer Evo VI: „V Prešove som si vyskúšal EVO VI a musím povedať, že sa mi s ním išlo výborne, čo potvrdili aj výsledky v cieli. A keďže je v Dobšinej množstvo snehu, bude to určite príjemné zvezenie aj teraz, ideálne s čo najlepším časom v cieli.“ V roku 2012 Tomáš Kukučka skončil na druhom mieste, o rok neskôr na treťom. Minulý rok to bolo štvrté miesto, avšak so stratou iba trištvrte sekundy.

Z umiestnenia na prešovskom Winter Cupe bol nadšený aj manažér teamu Marek Lokaj. „Bol to najlepší možný začiatok sezóny a pevne verím, že v rovnakom duchu sa ponesie aj počas Majstrovstiev Slovenska. Naše dve posádky sa v nej predstavia v identických, špičkových vozidlách Subaru Impreza WRC. Tieto zimné podujatia sú skvelým tréningom a rozohriatím pred „ostrými“ kilometrami. Ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli ku zorganizovaniu trinásteho ročníka Dobšinskej zimy. Rád by som osobne pozval všetkých fanúšikov KL Racing teamu a priaznivcov rally súťaží na toto výnimočné zimné podujatie,“ doplnil Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu.

Text: Miro Majláth