Správy
Kesko Racing a Rallye Tatry

23.10.2014 08:20 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 683

Kesko Racing a Rallye Tatry

Rožňavský Kesko Racing Team nebude chýbať ani na poslednom kole slovenských majstrovstiev v rally. To odštartuje v Poprade na jednej zo najstarších automobilových súťaží na Slovensku, na Rallye Tatry.  

Zoznam prihlásených na Rallye Tatry hovorí o dvojici posádok Rožňavského Kesko Racing Teamu, ktoré zabojujú o posledný prídeľ bodov v rámci slovenského rally šampionátu. "Som rád, že sa aj náš tím môže zapojiť do posledného kola šampionátu. Do Popradu cestujeme, teda aspoň náš plán je cestovať, s dvojicou posádok. Či sa tak aj skutočne stane dnes ešte presne nevieme, keďže Škoda Fabia TDi, s ktorou by mal vyštartovať Fero Fusko so Štefanom Tökölim, nie je ešte celkom fit. Navyše aj nad štartom štartom druhej posádky, kde by som sa za volant Seatu Leon TDi mal posadiť ja a na miesto spolujazdca Paľo Helméczi, visí ešte veľký otáznik. Tu je problém vo mne, keďže práve v čase konania Rallye Tatry bude asi môj syn v nemocnici a ja by som sa mu v tom prípade chcel v plnej miere venovať. V prípade, že ja s Paľom na štart nenastúpime, Fero s Pištíkom sa presunú do Seatu," oznámil manažér Kesko Racing Teamu, Juraj Keszi.  

Ako dopadne štart Kesko Racing Teamu v rámci tohtoročnej Rallye Tatry sa tak dozvieme azda až pri administratívnom preberaní, ktoré je plánované na piatok 24.novembra 2014. Po už spomínanom administratívnom preberaní a následnom technickom preberaní, pripravil organizátor Rallye Tatry pre všetkých súťažiacich na piatok večer divácky veľmi atraktívnu rýchlostnú skúšku, ktorá odštaruje o 21:00 hodine mestským okruhom v Poprade. Na sobotu sú pripravené ďalšie merané úseky, ktoré sa však už budú konať mimo centra mesta, v Levočskej doline. Meno víťaza tohtoročnej Rally Tatry sa dozvieme v sobotu o 15:00 hodine na cieľovej rampe.  

"Rallye Tatry je najstaršou slovenskou rally súťažou a ja som rád, že sa náš Kesko Racing Team na tomto podujatí môže zúčastniť. Ako som povedal, ešte presne nevieme ako to celé dopadne, všetko sa rozhodne v priebehu nasledujúcich štyridsaťosem hodín, ale aj v rípade, že sa ja nebudem môcť súťaže zúčastniť, výkon našich chalanov budem podrobne sledovať. V mojom prípade však, napriek faktu, že rally mám neskutočne rád, uprednostňujem moju rodinu. Verím tomu, že toto chápu aj naši partneri, ktorým za podporu Kesko Racing Teamu patrí moja veľká vďaka,"
doplnil Juraj Keszi.    

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube