Správy
Subaru Komárno v Košiciach nakoniec iba s Csentem

04.09.2014 20:22 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1195

Subaru Komárno v Košiciach nakoniec iba s Csentem

Veľké lákadlo pre divákov nadchádzajúcej 40.Rally Košice mal byť premiérový štart Jozefa Béreša staršieho s vozidlom Mazda RX-7. Nakoniec však bude všetko inak.

Zoznam prihlásených na predposledné podujatie tohtoročnej rally sezóny na Slovensku hovorí o dvoch posádkach, reprezentujúcich Subaru Komárno Rally Team.

Prvou posádkou mal byť Mário Csente s Petrom Těšínskym a vozidlom Subaru Impreza, druhou Jozef Béreš starší s Mazdou RX-7. Zatiaľ čo Mário s Petrom sa na štart 40. Rally Košice postavia, premiéra Mazdy RX 7 sa odkladá. „Po Star Rally Historik v Zlíne sa nám ukázala jedna technická porucha, ktorú ale nie sme schopný v tak krátkom čase odstrániť. Je to škoda, Raly Košice sú pre mňa viac menej domácou súťažou, dva krát, v rokoch 1994 a 1995 som spoločne s Michalom Kočím túto súťaž vyhral a preto som chcel premiérovo predstaviť Mazdu práve v Košiciach. Technika však nepustí, čo ma veľmi mrzí, snáď sa to podarí v Poprade na Rally Tatry,“ vysvetlil dôvod neštartovania na Rally Košice Jozef Béreš starší.

Na štart jubilejného štyridsiateho ročníku Rally Košice sa tak vo farbách Subaru Komárno Rally Teamu postaví iba stabilná dvojica Mário Csente – Petr Těšínsky so Subaru Impreza WRX Sti N-15. „Škoda, že Béreš s Mazdou nemôžu štartovať, veľmi som sa na ich slovenskú premiéru tešil, ale taký je život. Pred dvoma rokmi sme spoločne s Petrom v Košiciach havarovali, v minulom roku sme dojazdili na treťom mieste v triede 3, čo pre nás znamenalo aj potvrdenie tretieho miesta v celkovom poradí šampionátu. My sme však išli do Košíc bojovať o druhé miesto, už od štartu nás ale prenasledovali problémy. Už na Herľanoch v prvej etape boli mimo trať, následne nám prestali fungovať brzdy. Túto poruchu sa nám nepodarilo odstrániť počas celej súťaže, tak sme nakoniec boli radi, že sme sa dostali až do cieľa. Dúfam, že v tomto roku už pôjdeme bez problémov,“ povedal Mário Csente.

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube