Správy
RUFA Šport počas víkendu na dvoch frontoch

04.09.2014 19:56 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1120

RUFA Šport počas víkendu na dvoch frontoch

Slovenský RUFA Šport Team bude počas nadchádzajúceho víkendu bojovať na dvoch súťažiach naraz. Grzyb smeruje na Rajd Wisly a Kostka na Rally Košice.

Stabilný jazdec RUFA Šport Teamu, Grzegorz Grzyb musel pred predposledným podujatím tohtoročnej slovenskej sezóny riešiť vážnu dilemu. Štartovať v Košiciach, kde by mal možnosť získať predčasne titul absolútneho majstra Slovenska, alebo na domácej pôde, kde má možnosť ešte zasiahnuť do bojov o majstrovský titul, čiže zúčastniť sa na Rajd Wisly. Obe súťaže sa však konajú v rovnakom termíne. „Po dohode v RUFA Šport Teame sme sa rozhodli štartovať na Rajd Wisly, kde ešte máme možnosť spoločne s Danielom Siatkowskim zabojovať o tohtoročný poľský titul. Na Slovensku máme v tomto momente dvadsaťdva bodový náskok a výhodu škrtania jednej nuly. V Poľsku síce na vedúcu priečku strácame celkovo tridsaťštyri bodov, no pred nami sú ešte tri súťaže, ktoré budú rozhodovať,“ vysvetlil dôvod svojej neúčasti na 40.Rally Košice Grzegorz Grzyb, ktorý na Rajd Wisly odštartuje s vozidlom Škoda Fabia S2000.

Slovenský diváci v Košiciach však o posádku trojnásobného majstra Slovenska, RUFA Šport Teamu napriek neúčasti Grzyba neprídu. Toho v plnej miere zastúpi dvojica, ktorá počas minulo víkendovej súťaže zaradenej do seriálu majstrovstiev Európy, Barum Czech Rally Zlín 2014, dojazdila na fantastickom treťom mieste, čiže Tomáš Kostka – Miroslav Houšť. Spoločne so sebou privezú aj Ford Fiesta R5, s ktorým sa im tento úspech podarilo dosiahnuť. „Do Košíc sa už veľmi teším. Bude to naša slovenská premiéra, ak teda nepočítam dvojitý štart v rámci Auto Show Slovakia Ring, toto krásne podujatie však nebolo započítavané do slovenských majstrovstiev. Trať v Košiciach som ešte nevidel, ale veľa som o nej počul, vraj sú všetky rýchlostné skúšky veľmi pekné, ale zároveň aj nesmierne náročné. Z pohľadu do zoznamu prihlásených mi je jasné, že nás v Košiciach čaká poriadna konkurencia a táto súťaž nebude žiadna prechádzka ružovou záhradkou. Mám však rád nové výzvy a dúfam, že aj v Košiciach sa nám bude dariť rovnako dobre ako minulý víkend na Barumke,“ opísal pred štartovné pocity Tomáš Kostka.

Hlavu v smútku z už opísaného, núteného rozdelenia tímu nemá ani manažér RUFA Šport Teamu, Ľubomír Kleman: „Nerobím z toho žiadnu vedu, takéto rozdelenie tímu sme už v minulosti zažili, takže presne vieme čo robiť. Rozhodnutie bolo jednoduché, na Slovensku máme dobrý bodový základ, aby sa nám podarilo vo finále potvrdiť titul, v Poľsku treba ešte bojovať, takže voľba bola jednoznačná. Nechceli sme však sklamať slovenských divákov, preto sme volili rozhodnutie o štarte Tomáša s Mirom a techniku v podobe Fordu Fiesta R5, ktorú sme síce už v minulosti na Slovensku predstavili, teraz sa s ňou predstavíme ako prvý slovenský tím premiérovo v rámci majstráku. Dúfam, že sa obom našim posádkam, či už Grzegorzovi, alebo Tomášovi bude dariť dobre a obe dorazia až do cieľa daných súťaží.“

Jubilejný ročník 40.Rally Košice odštartuje v dňoch 5.-7.9.2014, pričom pre súťažiacich pripravil organizátor trať  celkovej dĺžke takmer päťsto kilometrov v rámci ktorej je zahrnutých aj vyše stoštyridsať súťažných kilometrov, ktoré sú rozdelené do celkovo jedenástich rýchlostných skúšok. Tie absolvujú súťažiaci počas dvoch samostatných dní (sobota a nedeľa 6.-7.9.2014). Kto sa stane víťazom 40.Rally Košice sa dozvieme v nedeľu (7.9.2014) o 15:00 hodine.

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube