Správy
Trojica mušketierov z L Racingu na Čierny Balog

27.08.2014 12:45 | PAV | Miroslav Majl�th | Otvorení: 804

Trojica mušketierov z L Racingu na Čierny Balog

L Racing Team čaká opäť jeden poriadne nabitý víkend. Po Bérešovom piatkovom predstavení na Star Rally Historik sa trojica jazdcov predstaví aj v rámci pretekov automobilov do vrchu na Čiernom Balogu.

„Máme pred sebou posledné dva víkendy pretekov automobilov do vrchu. Keď vyšiel tohtoročný kalendár SAMŠ a zbadal som tam Balocký kopec veľmi ma to potešilo. Na týchto pretekoch sme v minulosti zažili všetci veľa pekných zážitkov. Tunajšia trať patrí medzi najrýchlejšie v seriáli, napriek tomu ju ja osobne mám naozaj rád. Preteky sú v prekrásnom prostredí a pravdu povediac mi už aj chýbali. Som rád, že sa ich podarilo zorganizovať,“ povedal v úvode Ján Lipták, šéf L Racing Teamu.

Na štart sa, ako už aj samotný nadpis napovedá, postaví trojica jazdcov reprezentujúca L Racing Team. Ďodi Béreš sa na štart Balockého kopca postaví po nočnom presune zo Zlína s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO 39: „Dúfam, že na Čiernom Balogu sa nám podarí opäť auto v ostrých podmienkach posunúť bližšie k dokonalosti. Na preteky sa už veľmi teším, v kalendári chýbali dlhé štyri roky a som rád, že sa ich opäť podarilo priviezť k životu.“

Peter Lipták, ako sme vás už informovali, má v tohtoročnej sezóne s vozidlom Mitsubishi Lancer odjazdené iba preteky na Dobšinskom kopci a Jankovom vŕšku. „Do Čierneho Balogu sa veľmi teším. Nielen preto, že si opäť sadnem za volant súťažného auta, ale aj preto, že táto trať patrí k mojim obľúbeným. Po prestavbe môjho auta som si naň ešte nemal čas poriadne zvyknúť, čoho dôsledkom je fakt, že s ním v niektorých momentoch zbytočne bojujem. Nechcem ho však rozbiť a na výsledok nepozerám. Ak aj získam nejaké body, už ma v tohtoročnom súčte nikam dopredu neposunú, čiže môj jediný cieľ je zžívanie sa s autom,“ ozrejmil Peter Lipták.

Ján Lipták s Toyotou Celica 165 ST na rozdiel od svojich tímových kolegov má stále o čo bojovať, veď v priebežnom poradí kategórie Historik vedie iba o jediný bod a tak preteky v Čiernom Balogu musí brať nadmieru vážne: „V kategórii Historik je to naozaj veľmi vyrovnané. Medzi mnou a druhým jazdcom priebežného poradia je iba jednobodový rozdiel a od na tretieho v poradí mám náskok iba tri body, čiže stále nie je rozhodnuté kto sa stane majstrom Slovenska. Moji konkurenti bodovali takmer na všetkých podujatiach, zatiaľ čo ja som sa na niektorých nezúčastnil, na Dobšinskom kopci ma zase zradila technika. Určite sa budem snažiť v rámci pretekov na Čiernom Balogu zajazdiť podľa možnosti čo najlepšie, dúfam, že sa mi to podarí.“

Preteky automobilov do vrchu Balocký kopec štartujú už počas nadchádzajúceho víkendu. Na piatok podvečer (29.8.2014) pripravil organizátor pre všetkých zúčastnených takzvaný „Prológ“, čo je vlastne predstavenie súťažiacich na námestí v Brezne. Po tejto divácky obľúbenej vložke sa kompletné štartové pole presunie naspäť do Čierneho Balogu, kde v sobotu a nedeľu (30.-31.8.2014) odštartujú samotné preteky. Tie pozostávajú počas oboch dní z dvojice tréningových jázd konajúcich sa v dopoludňajších hodinách a dvojice súťažných jázd, ktoré štartujú popoludní. O tom, ako sa darilo trom mušketierom z L Racingu v Čiernom Balogu vám budeme informovať ihneď po pretekoch.

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

L Racing s.r.o.

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube