Správy
Čierny Balog sa vracia s pätnástym výročím

13.08.2014 07:10 | PAV | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1564

Čierny Balog sa vracia s pätnástym výročím

Preteky automobilov do vrchu v Čiernom Balogu majú dlhoročnú históriu. Napriek tomu v posledných troch rokoch do tejto malebnej dedinky preteky nezavítali. V tomto roku bude zase všetko inak.

Posledný augustový víkend sa nielen Čierny Balog, ale aj neďaleko ležiace okresné mesto Brezno dokonale zaplní súťažiacimi v rámci šestnásteho a sedemnásteho kola Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu. Práve v Brezne si totiž prítomní diváci budú mať, už v piatok podvečer, poriadne užiť, ale aj zblízka obzrieť nielen pretekárske vozidlá, ich jazdcov, urobiť si zopár spoločných fotografií, či jednoducho „hodiť“ s nimi krátku reč. Po tomto slávnostnom prológu, ktorý sa bude ako sme už spomínali konať práve v meste Brezno, sa všetci súťažiaci vrátia naspäť do Čierneho Balogu. Tu ich už v sobotu ráno privíta pretekárska trať o dĺžke päťtisícdvestopäťdesiat metrov, v rámci zdolávania ktorej budú musieť prejsť aj dvadsiatimi dvoma zákrutami a vyrovnať sa s prevýšením tristodvadsťpäť metrov, pričom priemerné stúpanie je 6,2 %. Štart pretekov bude situovaný rovnako ako tomu bolo v minulosti vo Vydrovskej doline a cieľ bude na Krížnom. Viac o pretekoch na automobilov do vrchu nám povedal Peter Ambrúz, predseda komisie PAV SAMŠ: „Veľmi často sme na stretnutiach kopcovej komisie riešili, aké by to bolo fajn, znovu oživiť preteky automobilov do vrchu v Čiernom Balogu a musím povedať, že som naozaj rád, že sa to v tomto roku podarilo. Nebolo to však jednoduché, museli sme totiž vytvoriť nový organizačný výbor, ktorý nepozostáva z domácich členov. Kto raz organizoval nejaké preteky už teraz vie, že takéto organizovanie pretekov na diaľku nie je jednoduché. Všetko sa ale nakoniec podarilo a to aj vďaka zanietenosti Janka Lachkého, ktorému išli našťastie po ruke aj miestni hasiči, či správca lesov. Výsledkom je fakt, že dnes môžeme potvrdiť, že preteky v Čiernom Balogu v tomto roku budú. Moje poďakovanie už teraz vopred, ešte pred štartom, patrí všetkým, ktorí sa nám aspoň trochu snažili pomôcť, samozrejme zvlášť by som chcel poďakovať partnerom podujatia, bez ktorých by sme do Čierneho Balogu nevedeli preteky automobilov do vrchu opäť doviezť. Chcel by som aj touto cestou pozvať všetkých divákov motoristického športu počas posledného augustového víkendu do Brezna a do Čierneho Balogu. Môžem ich uistiť, že sa budú ma na čo pozerať.“

Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu sa na trať do Čierneho Balogu vracajú po dlhých štyroch rokoch. Tie posledné totiž odštartovali ešte v roku 2010. Návrat bude o to krajší, že práve PAV Čierny Balog 2014 oslávi pätnáste výročie pretekov na tunajšej trati. Veríme, že túto slávu si nenechá ujsť žiaden fanúšik motoristického športu na Slovensku.

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2023 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube