Správy
Dvadsaťpäť bodov, ale aj odstúpenie pre RUFA Šport z Rzeszowa

13.08.2014 06:55 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 945

Dvadsaťpäť bodov, ale aj odstúpenie pre RUFA Šport z Rzeszowa

Majstrovstvá Slovenska v rally pokračovali štvrtým kolom v poľskom Rzeszowe. Aktuálny líder, RUFA Šport na tejto, preň viac menej domácej súťaži, získal v prvom dni dvadsaťpäť bodov, v druhom jeho posádka nedokončila. 

V úvode sme spomínali, že 23.Rajd Rzeszowski je pre slovenský RUFA Šport Team viac menej domácou súťažou. Dôvodom je fakt, že práve z mesta Rzeszow pochádza jazdec tímu Grzegorz Grzyb. V rámci tohtoročnej súťaže 23.Rajd Rzeszowski išiel RUFA Šport Team bojovať nielen o dvojitú porciu bodov do slovenského hodnotenia, ale rovnako aj do poľského šampionátu. Grzegorzovi v snahe získať čo najlepšie umiestnenie mal pomôcť aj spolujazdec Daniel Siatkowski, ale aj vozidlo Škoda Fabia S2000. „Myslím, že na Rajd Rzeszowski sme dobre pripravení. Trate poznám veľmi dobre, veď som tu vyrastal, to nie je žiadne tajomstvo. Táto súťaž je pre mňa každoročne jednou z najdôležitejších a verím, že aj v tomto roku budeme bojovať o celkové víťazstvo,“ povedal pred štartom Grzegorz Grzyb.

V rámci prvej etapy museli súťažiaci 23.Rajd Rzesowski absolvovať celkovo päť rýchlostných skúšok. Súčet ostrých kilometrov pritom prevyšoval osemdesiat kilometrov a nechýbal ani legendárny Rzeszowský test Lubenia, s ešte známejším brodom. Spomedzi tejto pätice rýchlostných skúšok vyhrala posádka slovenského RUFA Šport Teamu celkovo dve, pričom v cieli prvej etapy jej patrilo druhé miesto absolútneho poradia súťaže 23.Rajd Rzeszowski, s čím bol spokojný aj Grzegorz Grzyb: „Bolo to dobré, dve rýchlostné skúšky sme vyhrali, polovicu súťažného dňa nám patrilo vedenie v súťaži a dokazovali sme konkurencii, že sme schopní bojovať o absolútne víťazstvo. Máme stratu na vedúcu posádku iba sedem celých sedem desatín sekundy, čo v rally súťaži nie je veľa. Do druhého dňa teda ideme opäť bojovať.“  

Druhá etapa nezačala pre Grzegorza s Danielom dobre. V jednej z pomalých zákrut na rýchlostnej skúške šesť sa ich Škoda Fabia S2000 skĺzla mimo trať. Auto bolo našťastie neporušené, avšak jeho opätovné vrátenie na cestu trvalo viac ako minútu. Po dojazde do cieľa rýchlostnej skúšky navyše Grzyb zistil poškodenie chladiča. „Dnešok nezačal dobre. Už na prvej rýchlostnej skúške som urobil chybu a vyletel mimo  cestu. Stalo sa to asi tristo metrov pred cieľom, v jednej z pomalších zákrut. Tá bola celá na blate, o čom som nemal ani tušenia a samozrejme som do nej vošiel ako by bola suchá. Nič sa nám ani autu našťastie nestalo, len sme sa zosunuli do priekopy. Tá však bola poriadne hlboká a kým sa nám podarilo auto vytiahnuť von stratili sme vyše minúty. Navyše po dojazde do cieľa som zistil, že pri našom snažení dostať auto späť na cestu sa mi podarilo poškodiť chladič, čo bol dôvod nášho odstúpenia. Veľmi ma to mrzí, týmto odstúpením nám utieklo moc bodov v rámci priebežného hodnotenia slovenského, ale aj poľského seriálu. Ale je to rally a takéto veci sa stávajú,“ opísal Grzegorz Grzyb udalosti na šieste rýchlostnej skúške.

Dvadsaťpäť bodový zisk nie je zlý, manažér RUFA Šport Teamu, Ľubomír Kleman však asi pred Rajd Rzeszowski počítal viac bodový zisk: „S prvým dňom som bol nadmieru spokojný. Grzegorz s Danielom dokázali, že patria k špičke a nie nadarmo im patrí aj vedenie v absolútnom poradí slovenského šampionátu. Naša posádka bojovala od začiatku o prvenstvo, ktoré jej v závere, aj vďaka voľbe pneumatík, ušlo iba o pár sekúnd. Z môjho pohľadu som spokojný, máme ďalšie body, ktoré nás posúvajú bližšie k obhajobe titulu. Druhý súťažný deň sme sa však na trati dlho neudržali, stalo sa čo sa stalo, posádke nič vyčítať nemôžem, veď aj toto je rally. Stále nám patrí vedenie v slovenskom šampionáte, pred konkurenciou máme však dostatočný náskok, ktorý nám poskytuje určitú pohodu, avšak do finále ešte ostávajú tri bodované dni, kde sa dá ešte veľa získať, ale aj stratiť. Nechajme sa preto prekvapiť. Moja vďaka patrí všetkým, ktorí nám pomáhajú a držia palce.“

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube