Správy
L Racing z Rzeszowa s dvojicou výborných ocenení

12.08.2014 09:31 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1087

L Racing z Rzeszowa s dvojicou výborných ocenení

Poľskej súťaže v Rzeszowe, štvrtého kola slovenského šampionátu v rally sa zúčastnil aj slovenský L Racing Team. Na štart sa síce postavil v oklieštenej zostave, 23.Rajd Rzeszowski preň dopadol výborne.

Šieste miesto absolútneho poradia súťaže zaradenej do slovenských majstrovstiev patrilo dvojici Vlado Hanuš – Slávo Harabín a ich Mitsubishi Lancer EVO X. Navyše si táto sympatická dvojica pripísala na konto body za dve druhé miesta v triede 3, čím posilnila svoje priebežné druhé miesto v už spomínanej triede. „Bolo to neskutočne náročné. V prvej etape nás, ale aj všetkých ostatných zastihol hustý dážď, tak sme volili radšej miernejšie tempo na istotu, aby sme niekde niečo zbytočne nevyrobili a nevypadli. V druhej etape to bolo už lepšie, len bolo na trati vyťahaného strašne veľa blata. Je pravda, že som trochu vsadil na istotu, výsledok sa však dostavil, sme v cieli, dosiahli sme opäť na pekné umiestnenie a čo je podstatné, získali sme poriadny kopec bodov do celkového hodnotenia. Ak by som mal hodnotiť Rajd Rzeszowski ako celok, bola to asi najťažšia súťaž v mojej rally kariére. Moja vďaka patrí celému L Racing Teamu ako aj našim partnerom,“ zhodnotil svoje pôsobenie v rámci 23.Rajd Rzeszowski Vlado Hanuš.

Marek Špavelko s Milanom Strakom si v Rzeszowe pripísali na svoje konto víťazstvo v triede 5, kde po oba dva dni brali plný počet bodov. „Súťaž Rajd Rzeszowski patrí k mojim obľúbeným súťažiam a ani v tomto roku ma svojou náročnosťou nesklamala. Navyše sa počas prvej etapy, k už aj tak nadmieru náročným rýchlostným skúškam pridala prietrž mračien, čo znamenalo zvoľniť tempo. Podarilo sa nám totiž vždy presne opačne obuť pneumatiky, čiže do dažďa sme šli na slickoch a na suchu sme pre istotu dali mokré gumy. Sme ale v cieli, čo je dobre,“ vysvetlil Marek Špavelko.

Treťou posádkou reprezentujúcou slovenský L racing Team bola maďarská dvojica Ákos Tábori – Tamás Kurti jazdiaca na vozidle Citroën C2 R2 Max, ktorá sa však v súťaži Rajd Rzeszowski zdržala iba počas dvoch testov. Dôvodom bol piatkový výlet mimo trať v druhej rýchlostnej skúške. Poškodený podvozok im viac nedovolil pokračovať v súťaži.

Napriek faktu, že šéf L Racing Teamu v Rzeszowe osobne prítomný nebol, s umiestnením svojich posádok bol nadmieru spokojný: „Výborný výkon Vlada so Slávom aj Mareka s Milanom. Umiestnenie našich posádok som podrobne sledoval na internete a viem aké podmienky v Rzeszowe panovali. Patrí im moje poďakovanie nielen za dobré umiestnenie, ale aj za to, že zachovali chladnú hlavu a radšej zvoľnili tempo. To im v konečnom dôsledku prinieslo pekné umiestnenie. Naozaj všetkým ďakujem za perfektnú reprezentáciu L Racing Teamu a samozrejme poďakovanie patrí aj partnerom nášho tímu za podporu. Som spokojný.“

L Racing Team z Krásnohorského Podhradia sa po Rajde Rzeszowski divákom opäť predstaví až koncom mesiaca august v rámci Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu v Čiernom Balogu.

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

L Racing s.r.o.

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2023 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube