Správy
Na Jankovom vŕšku debut Slovak National HillClimb Teamu

07.08.2014 21:18 | PAV | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1178

Na Jankovom vŕšku debut Slovak National HillClimb Teamu

V štartovej listine podujatia Impuls Leasing Jankov vŕšok 2014 sa prvýkrát v histórii objavil názov súťažiaceho Slovak National HillClimb Team. Kto a čo sa za týmto názvom skrýva si povieme práve teraz.

Odpoveď na otázku, kto sa skrýva za novým názvom tímu je jednoduchá. Dvojica jazdcov, ktorá na Dobšinskom kopci ešte štartovala pod názvom EMS Racing Slovakia Team, čiže Peter Ambrúz a Sergej Škarpíšek jednoducho zmenila názov súťažiaceho a na Jankovom vŕšku sa predstavila prvýkrát v histórii ako Slovak National HillClimb Team.  

Peter Ambrúz, vedúci jazdec priebežného poradia triedy E1 do dvoch litrov sa aj na Jankovom vŕšku predstavil s vozidlom Vauxhall Vectra ST. V sobotu sa jeho snaženie premietlo do víťazstva v rámci triedy E1 do dvoch litrov. V nedeľu to však stačilo „iba“ na druhú priečku. „Boli to dobré preteky, škoda iba tej prietrže mračien, kvôli ktorej sa sobotňajšie preteky vlastne museli dokončiť až v nedeľu. S jedným prvým a jedným druhým miestom som spokojný. Auto fungovalo super, len by to na túto trať chcelo trošku kratšiu prevodovku. Ja som spokojný,“ opísal dianie na Jankovom vŕšku Peter Ambrúz.

Druhým jazdcom Slovak National HillClimb Teamu bol dnes už šesťdesiatročný, zato však večný mladík, Sergej Škarpíšek. Ten sa divákom na Jankovom vŕšku predstavil v spolupráci s vozidlom Opel Astra GSi 16V Turbo. Výsledkom snaženia boli dve druhé miesta v triede E1 do dvoch litrov s jednou poháňanou nápravou. „Na preteky na Jankovom vŕšku, ale aj tunajšiu atmosféru sa vždy veľmi teším a inak tomu nebolo ani tohto roku. Podarilo sa mi síce dva krát dojazdiť na druhom mieste v E1+2000 2WD, ale počas celého víkendu ma trápila nie celkom správne fungujúca prevodovka, čo mi trochu pokazilo náladu. Inak to bolo fajn,“ doplnil Sergej Škarpíšek uhrovecké rozprávanie s jazdcami Slovak National HillClimb Teamu.

Víkendovými pretekmi však život riadne fungujúceho tímu nekončí, čo dokazuje aj fakt, že už počas tohto týždňa prišlo k dohode medzi Slovak National HillClimb Teamom a jazdcom Denisom Zeťákom, ktorý práve na Jankovom vŕšku doslova zažiaril medzi jazdcami Slovenského kopcového poháru. Výsledkom je dohoda, že od podujatia na Čiernom Balogu, ktoré odštartuje počas posledného augustového víkendu bude Denis reprezentovať práve Slovak National HillClimb Team, pričom sa divákom predstaví s vozidlom Opel Calibra 16V. Okrem už spomínaného Denisa Zeťáka sa navyše tím dohodol aj na spolupráci s Petrom Jureňom, ktorý bude Slovak National HillClimb Team reprezentovať v rámci budúceho podujatia, ktorým je kopec Cazin v Bosne a Martinom Juhásom. Ten až do konca sezóny bude reprezentovať EMS Racing Slovakia. „Som rád, že sme mohli podať pomocnú ruku takému talentovanému jazdcovi akým Denis bezpochyby je. Po Jankovom vŕšku, kde podal naozaj špičkový výkon ostal zrazu bez auta. To je však po dnešku už minulosť, keďže sme sa práve dohodli, že už na Čiernom Balogu odštartuje s mojim bývalým autom Opel Calibra. Dúfam, že Denis naše očakávania naplní, pričom predpoklad je, že by sa mohol stabilne objavovať na pretekoch automobilov do vrchu v našom tíme aj počas celého budúceho roku. Teší ma aj dohoda s Petrom Jureňom a Martinom Juhásom. Toto všetko by sa však nepodarilo bez partnerov našich tímov, ktorým samozrejme patrí naša veľká vďaka,“ vysvetlil a doplnil Peter Ambrúz, manažér Slovak National HillClimb Teamu.

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube