Správy
L Racing do Rzeszowa bez Béreša

06.08.2014 20:57 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1196

L Racing do Rzeszowa bez Béreša

Štvrté podujatie slovenského rally šampionátu budú diváci v Poľskom Rzeszowe sledovať síce bez Ďodiho Béreša, samotný L Racing Team však chýbať nebude.

Pre hviezdu L Racing Teamu, Jozefa Béreša mladšieho sa tohtoročný rally šampionát nevyvíja tak, ako by si všetci predstavovali. V Maďarskom Miskolci síce Ďodi bral body za dve tretie miesta, v Prešove sa síce predstavil na novom, továrenskom Mini John Works Cooper, odjazdil však iba dve rýchlostné skúšky a z ďalších bojov ho vyradila banálna porucha, keď sa nerozsvietila kontrolka a Ďodi na štarte tretieho meraného úseku ostal stáť s vybitou batériou. V Lubeníku sa zdalo, že Mini už funguje bez porúch, čoho dôkazom bolo aj vedenie mladšieho Béreša v absolútnom poradí. Radosť však bola predčasná a v štvrtom teste sa porúčalo benzínové čerpadlo. Nasledovalo tak znovu odstúpenie zo súťaže. Ďodiho bodový zisk sa tak presne v polovine sezóny zastavil na štyridsiatich dvoch bodoch. „Dohodli sme sa, že v Rzeszowe Ďodi nebude štartovať. Auto nie je sto percentne pripravené a preto ho radšej poriadne pripravíme na Košice. Rovnako nebude štartovať na tejto súťaži ani Tomáš Fusko a ani ja. Aj keď nám je jasné, že v Rzeszowe sa dá získať dvojitá porcia bodov, naše rozhodnutie je už nemenné. Partnerom tímu tento výpadok skúsime vynahradiť na iných podujatiach,“ vysvetlil dôvod nezúčastnenia sa na Rajd Rzesowski Ján Lipták, šéf L Rcing Teamu. 23. Rajd Rzeszowski napriek tomu čo sme si práve povedali úplne o slovenský L Racing Team nepríde, keďže podujatia sa zúčastní ďalšia trojica posádok.

V triede 3 bude hájiť farby L Racing Teamu dvojica Vlado Hanuš – Slávo Harabín na Mitsubishi Lancer EVO X. Posádku, ktorej patrí v priebežnom hodnotení tohtoročného slovenského rally šampionátu druhé miesto v triede 3, ale aj deviata priečka absolútneho poradia uvidíme v Rzeszowe s číslom 19.

Štartové číslo 26 si na svoj Ford Focus nalepí ďalšia posádka L Racing Teamu, Marek Špavelko – Milan Straka. Táto dvojica v tohtoročnej sezóne štartovala iba na jedinom podujatí v Prešove, avšak tu cieľ z dôvodu poruchy prevodovky nevideli. O to viac sa budú snažiť v Rzeszowe získať plný počet bodov do hodnotenia triedy 5.

Poslednou posádkou v štartovom poli reprezentujúcou L Racing Team bude maďarská dvojica Ákos Tábori – Tamás Kurti, ktorých Citroën C2 R2 Max bude polepený štartovým číslom 28. Ákosovi s Tamásom patrí v priebežnom hodnotení vedúca priečka v triede 6 a v absolútnom poradí siedme mieto.

Podujatie 23.Rajd Rzeszowski odštartuje v dňoch 7.-9.8.2014 ako už samotný názov podujatia napovedá v Poľskom meste Rzeszow. O Tom, ako sa bude u našich severných susedov dariť posádkam L Racing Teamu vás budeme informovať po skončení podujatia.

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

L Racing s.r.o.

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2023 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube