Správy
Ďalšie dve víťazstvá pre Jána Miloňa

06.08.2014 10:06 | PAV | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1126

Ďalšie dve víťazstvá pre Jána Miloňa

Jantár Team, Ján Miloň a Škoda Fabia WRC. Nerozlučiteľná trojica brázdiaca slovenské majstrovstvá pretekov automobilov do vrchu majú za sebou ďalšiu víťaznú dvojicu pretekov automobilov do vrchu.

Prvým z nich bolo podujatie zaradené do Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu v Dobšinej. Slovenské kopciarske TOP podujatie zaradené aj do slovenského šampionátu sa konalo v polovici mesiaca júl, pričom skupinu A, ale aj triedu A nad dva litre, rovnako ako predchádzajúce podujatia ovládol práve Ján Miloň a jeho prekrásna Škoda Fabia WRC. „Dobšinský kopec je naozaj vrcholné podujatie, ktoré v našich končinách funguje. Všetko je organizačne zvládnuté tak, ako by malo. Dovolím si dokonca tvrdenie, ktoré mi potvrdili aj zahraniční jazdci, že je to jedno z najlepšie pripravených kopcových podujatí v Európe. Organizátor tu totiž dáva veľký dôraz na bezpečnosť nielen nás jazdcov, ale aj divákov, veľký dôraz dáva navyše aj na kultúrne vyžitie súťažiacich a množstva divákov, ktorí sa aj v tomto roku Dobšinského kopca zúčastnili. Čo sa samotného súťaženia týka, porovnanie s európskou špičkou všetkých ženie k dosahovaniu podstatne lepších výsledkov na aké sme zvyknutí v rámci nášho domáceho šampionátu. V mojom prípade som nadmieru spokojný, podarilo sa mi zajazdiť čas pod tri minúty, čo je super. Podarilo sa mi vyhrať skupinu A, zároveň aj triedu A nad dva litre a pripísať si maximálny počet bodov do priebežného hodnotenia seriálu. V celkovom slovenskom poradí mi patrilo štvrté miesto, ale keďže predo mnou bola iba dvojica kopcových špeciálov a jedna formula som maximálne spokojný. Ďakujem celému tímu a partnerom za podporu,“ opísal dianie na Dobšinskom kopci Ján Miloň.

Po dvoch týždňoch pokračoval seriál Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu dvanástym a trinástym kolom na Jankovom vŕšku. Na štarte sa opäť, aj vďaka faktu, že sa tu bojovalo aj o body v rámci zóny strednej Európy a poľských majstrovstiev, stretla takmer stovka pretekárov z viacerých európskych krajín. Ján Miloň opäť po oba dva súťažné dni dominoval v skupine A, ale aj triede A nad dva litre a Škodu Fabia WRC tak doviezol k ďalšiemu vytúženému víťazstvu. „Trať na Jankovom vŕšku mám veľmi rád. Je dobrá, technická. Auto fungovalo super, už v sobotu sa mi podarilo zajazdiť čas jedna minúta päťdesiatosem sekúnd sedemdesiattri tisícin, čo ma poriadne nakoplo. Dosiahnuť takýto čas s vozidlom zaradeným do skupiny A som ani vo sne nedúfal. Spomedzi slovenských jazdcov sa mi podarilo dojazdiť na treťom mieste, v nedeľu na štvrtom absolútne. Získal som ďalšie body, ktoré ma už takmer doviedli k predčasnému zisku majstrovského titulu v skupine A, v triede A nad dva litre je to rovnaké. Navyše mi stále patrí druhé miesto priebežného poradia absolútneho slovenského poradia. Je to super, Ďakujem všetkým,“ doplnil Ján Miloň.

Jantár Team spoločne s Jánom Miloňom budú mať možnosť diváci sledovať ešte v tomto roku na kopcoch niekoľkokrát, pričom najbližšie sa tak stane počas posledného augustového víkendu na Čiernom Balogu.

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube