Správy
Kesko s Ondrejom a Fuskom na Jankov vršok

01.08.2014 12:45 | PAV | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1006

Kesko s Ondrejom a Fuskom na Jankov vršok

Po úspešnom predstavení novej techniky, ale aj výborných výsledkoch na Dobšinskom kopci pokračuje dvojica jazdcov Kesko Racing Teamu v bojoch o kopciarske body na Jakovom vŕšku.

Opel Adam R2 a Christopher Ondrej mali svoju premiéru pred dvoma týždňami, v rámci podujatia zaradeného do Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu v Dobšinej. Tá sa podarila nadmieru dobre, veď Christopher spoločne s vozidlom Opel Adam R2 obsadil druhé miesto v triede A do jedna celých šesť desatín litra, s iba malou stratou na víťaza. Nadchádzajúci víkend si spoločnú súhru vyskúšajú v rámci dvoch súťažných dní na trati medzi Uhrovcom a Jankovým vŕškom. „V minulom roku som už preteky na Jankovom vŕšku absolvoval. Bolo to s Ladou a musím povedať, že trať v Uhrovci sa mi veľmi páči. Dúfam, že sa mi bude na nej dariť aj s Adamom R2 a dosiahnem dobrý výsledok,“ vysvetlil v krátkosti Christopher Ondrej.

Rovnako na druhú priečku, v tomto prípade však v triede N do dvoch litrov dosiahol v Dobšinej aj František Fusko. V jeho prípade to bolo v spolupráci so Seatom Leon TDi. Fero však na Jankovom vŕšku na rozdiel od Christophera ešte neštartoval, čiže trať spozná naostro až počas nadchádzajúceho víkendu. „Pre mňa sú všetky trate pretekov automobilov do vrchu v tomto roku nové, čomu zodpovedajú aj mnou dosahované časy. Už na začiatku sezóny som ale povedal, že tento rok je pre mňa skúšobný, nechcem vyrobiť nejakú zbytočnú blbosť, tak na výsledky veľmi nehľadím,“ doplnil rozprávanie Fero Fusko.

Držať palce dvojici jazdcov Kesko Racing Teamu bude počas víkendu aj šéf tímu, Juraj Keszi: „Pred dvoma týždňami ma naši jazdci potešili, tak uvidíme ako to bude tento víkend. Je síce pravda, že na začiatku sezóny mali kopce v našom Kesko Racing Teame tvoriť iba doplnok k rally súťažiam, ale kúpou vozidla Opel Adam R2 sme zmenili taktiku a až do konca tohtoročnej sezóny náš tím budú mať možnosť diváci sledovať aj na všetkých kopcoch. Samozrejme, toto kladie aj vyššie nároky na celý tím, vrátane jazdcov, mechanikov, ale aj partnerov, ktorým by som rád poďakoval za podporu. Pevne verím, že ich nesklameme ani na Jankovom vŕšku.“

Podujatie Impulz Leasing Jankov 2014 vŕšok štartuje počas nadchádzajúcej soboty a nedele (2.-3.8.2014) na trati dlhej tritisícsedemsto metrov. Diváci budú mať možnosť počas oboch dní sledovať súťažné vozidlá celkovo osemkrát, pričom počas každého z pretekárskych dní čaká účastníkov absolvovanie dvojice tréningových a dvojice súťažných jázd. Ako sa ich podarilo zvládnuť dvojici jazdcov Kesko Racing Teamu vám povieme po víkende.

Text: Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2023 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube