Správy
RUFA Šport má po polovičke sezóny našliapnuté na titul

25.07.2014 14:43 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1052

RUFA Šport má po polovičke sezóny našliapnuté na titul

Slovenská rally sezóna má za sebou prvý polčas. Po trojici súťaží patrí jednoznačne prvá priečka priebežného hodnotenia obhajcom majstrovského titulu, RUFA Šport Teamu a jeho posádke Grzegorz Grzyb – Robert Hundla.

Tohtoročný šampionát odštartovala dvojdňová súťaž v maďarskom meste Miskolc, koncom mesiaca marec, konkrétne v dňoch 28.-29.3.2014. Z tejto súťaže si Grzyb s Hundlom odviezli celkovo päťdesiatpäť bodov, pričom im v cieli prvého súťažného dňa, aj vďaka defektu, patrila druhá priečka. V rámci druhého dňa však už Grzegorz s Robertom slávili víťazstvo. „V sobotu, v etape ktorá sa jazdila po tme, sme na druhej rýchlostnej skúške dostali defekt, vďaka ktorému sme stratili na konkurenciu takmer minútu. Nebiť toho momentu, myslím, že by sme boli zvíťazili aj v rámci prvej etapy. V druhej sme zatiahli naplno a bolo z toho víťazstvo. Pri porovnaní víťazstiev na jednotlivých testoch sme síce prehrali 6:5, ale pre nás bola Miskolc Rally úplne novou súťažou, kde sme ešte neštartovali a nebyť nešťastného defektu mohlo to dopadnúť aj lepšie,“ opísal dianie na Rally Miskolc jazdec Grzegorz Grzyb.

Po tomto rozbehu sa rally kolotoč presťahoval v dňoch 2.-3.5.2014 už na domácu pôdu, do Prešova. Tu posádka slovenského RUFA Šport Teamu nezaváhala a súťaž jednoznačne ovládla. K víťazstvu si v Prešove pridali Grzegorz s Robertom aj hetrik, za tretie víťazstvo v rade na tejto súťaži. „V meste na okruhu sme v porovnaní s vozidlami špecifikácie WRC síce prehrali, nakoľko vedeli naplno využiť svoju maximálnu rýchlosť, v lese sa však rýchlosť vyrovnala a my sme ťažili z výhody z lepšej ovládateľnosti vozidla špecifikácie S2000. Aj keby sa zdalo, že Rally Prešov bola jednoduchá súťaž, musím povedať, že nás poriadne potrápilo premenlivé počasie. Na jednej časti trate sme išli na suchu, na druhej bola už voda a tak bolo veľmi ťažké zvoliť vhodné obutie. Podarilo sa nám však vyhrať po tretí krát v rade Rally Prešov, čo je super, navyše sme sa dostali do vedenia v rámci absolútneho poradia slovenského šampionátu,“ opäť zhodnotil Grzegorz Grzyb.

Prvú polovicu tohtoročného slovenského rally šampionátu uzavrela súťaž v Lubeníku. Tá sa konala 27.-28.6.2014 a práve sem cestovala posádka RUFA Šport Teamu v úlohe TOP favorita, keďže tu v posledných troch rokoch dominovala. Napriek poriadne nabitej konkurencii tomu inak nebolo ani v tomto roku a Grzyb s Hundlom pridali aj štvrté víťazstvo v rade. "Som veľmi spokojný. Vyzerá to tak, akoby to už bola iba naša rally, ale určite to tak nie je. Bojovali sme od začiatku a mali sme aj trochu šťastia. Urobili sme všetko pre to, aby sme zopakovali výkon z minulosti a podarilo sa. Po štvrtej rýchlostnej skúške sme už boli v čele aj s dosť veľkým náskokom. Od tohto momentu, samozrejme, napriek tomu, že tempo na tejto súťaži bolo neskutočne veľké, sme už museli dávať pozor na chyby. Všetko sa nám nakoniec podarilo zvládnuť, vyhrali sme v poradí už štvrtýkrát a sme neskutočne šťastný. Ďakujem RUFA Šport Teamu za dôveru a podporu,“ povedal v cieli Rally Lubeník Grzegorz Grzyb.

Po takomto presvedčivom výkone, keď zo štyroch bodovaných dní si posádka RUFA Šport Teamu odviezla tri absolútne víťazstvá a jedno druhé miesto je spokojný aj manažér tímu Ľubomír Kleman: „Myslím, že sme spoločne s našou posádkou urobili kus poctivej roboty. Po štyroch bodovaných dňoch nám patrí prvá priečka priebežného poradia, stopätnásť bodov a opäť dokazujeme, že náš tím patrí na Slovensku k rally špičke.. Najbližšia konkurencia síce zaostáva o tridsaťtri bodov, to je však ešte stále málo na to, aby sme mohli poľaviť. Moja vďaka okrem posádky patrí aj tímu JM Racing za perfektnú prípravu vozidla Škoda Fabia S2000 a samozrejme aj všetkým partnerom tímu, kamarátom a známym, ktorí nás podporujú.“

Posádku slovenského RUFA Šport Teamu budú mať diváci možnosť sledovať opäť počas druhého augustového víkendu na podujatí v Poľskom meste Rzeszow.

Miro Majláth

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2024 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube