Správy
Mário Csente: „V Topoľčanoch sa cítim ako doma.“

25.05.2012 10:25 | Rally | Miroslav Majláth | Otvorení: 1120

Mário Csente: „V Topoľčanoch sa cítim ako doma.“

V minuloročnej sezóne na Rally Tríbeč, rovnako ako takmer celý zvyšok štartového pola, štartoval Komárňan Mário Csente prvý krát v živote. Už vtedy sa mu obnovená Rally Tríbeč nesmierne zapáčila. Do jeho druhého štartu na tejto súťaži ostáva už iba pár hodín.

„Som veľmi rád, že sa podarilo po dlhej dvadsaťpäť ročnej odmlke opäť obnoviť rally v Topoľčanoch a ich okolí. Ja osobne sa tu cítim ako doma, keďže na štart prvej rýchlostnej skúšky, do Skýcova, je z Komárna iba deväťdesiat kilometrov. Súťaž sa navyše na západoslovenské pomery ukázala ako divácky veľmi atraktívna a okolo tratí bolo neskutočne veľa divákov. Hlavne mestský okruh bol nimi doslova obsypaný. Rýchlostné skúšky sa v minulom roku síce išli v opačnom smere, už vtedy ale boli veľmi rýchle, čo mne sedí. Myslím, že v tomto roku budú ešte rýchlejšie a navyše budú ako sa hovorí, budú aj poriadne „na srdce“. Na štart sa už veľmi teším,“
začal s rozprávaním Mário Csente. Rovnako ako v minulom roku odštartuje Mário aj teraz s vozidlom Subaru Impreza WRX STi, avšak proti minulosti s novým spolujazdcom v podobe Petra Těšínskeho, s ktorým už v minulosti absolvoval niekoľko súťaží.

„Nechcem v tomto momente hovoriť, ani typovať výsledok. Rally je nielen o jazdeckej zručnosti, ale aj o výdrži techniky, či defektoch. Môžeme mať šťastie a dosiahnuť dobrý výsledok, ale rovnako nás môže aj neposlúchať technika a v takom momente je to skôr trápenie ako užívanie si jazdy. Budem spokojný, ak dorazíme až na cieľovú rampu a možno bude aj nejaký výsledok. To je našim jediným cieľom,“
dodal Mário Csente.

JMP Racing Team v týchto chvíľach čaká ešte pred súťažný test, následne aj administratívne a technické preberanie. Dnes, v piatok podvečer nasleduje slávnostné predstavenie posádok na štartovej rampe v centre Topoľčian a zajtra, v sobotu od rána deväť rýchlostných skúšok. Ako dopadne snaha Mária Csenteho s Petrom Těšínskym a ich Subaru Impreza WRX STi sa dozvieme v sobotu podvečer na cieľovej rampe.

Miroslav Majláth

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2021 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube