Správy
RUFA Šport zradil vo Vsetíne motor Škody Fabia S2000

21.10.2013 21:57 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 975

RUFA Šport zradil vo Vsetíne motor Škody Fabia S2000

Perfektne rozbehnutá súťaž u našich západných susedov vo Vsetíne nedopadla pre slovenský RUFA Šport tak, ako by si predstavoval. Odstúpenie prišlo dve rýchlostky pred koncom.

Posádka slovenského RUFA Šport Teamu, Poliaci Grzegorz Grzyb s Danielom Siatkowskim na Škode Fabia S2000 začali v rámci X. Partr Rally Vsetín 2013 výborne, keď už od prvej rýchlostnej skúšky sa zaradili na tretie miesto absolútneho poradia. Už po druhom teste, ktorý v absolútnom poradí vyhrali, im však patrilo druhé miesto. V trojke ich delila od víťazstva necelá sekunda a štvrtý a piaty meraný úsek bol už plne v ich réžii, pričom po piatom teste od vedúcej priečky Grzegorza s Danielom delilo iba jeden a pol sekundy. Následne však prišlo odstúpenie zo súťaže. „Mali sme to fakt dobre rozbehnuté, mladému Jakešovi sme na posledných dvoch testoch priblížili na jeden a pol sekundy. Bolo viac než jasné, že v posledných dvoch rýchlostných skúškach poriadne zatiahneme a popasujeme sa s ním o absolútne víťazstvo. Na prejazde nám však došiel benzín. Ako sa neskôr ukázalo, motor vykazoval nejakú technickú chybu a už na voľnobeh si pýtal asi päť krát viac benzínu, ako by mal. Škoda, že to takto dopadlo,“ vysvetlil dôvod nečakaného odstúpenia úradujúci slovenský absolútny majster Grzegorz Grzyb.

Po takomto „banálnom“ odstúpení nebol veľmi nadšený ani manažér RUFA Šport Teamu, Ľubomír Kleman:
„Škoda, veľká škoda. Grzegorz s Danielom išli naozaj skvele a verím tomu, že by boli súťaž vyhrali, čomu nasvedčovali aj priebežné časy v posledných rýchlostných skúškach. Treba sa však vyrovnať s tým, že v mnohých prípadoch v rally do výsledku prehovorí aj nie celkom správne fungujúca technika, čo sa teraz stalo aj nám. Napriek tomu by som rád poďakoval posádke za výborný výkon a partnerom za podporu nášho tímu, ale aj organizátorovi za skvelú súťaž na ktorej sa stretla mimoriadne kvalitná konkurencia. V tomto momente na túto nepríjemnosť treba zabudnúť, ideme ďalej, sezóna sa pre náš tím ešte nekončí. Verím tomu, že z víťazstva sa ešte v tomto roku budeme spoločne tešiť. Nabudúce nás uvidíte na Auto Show Slovakia Ring 2013.“

Foto: autosportfoto.sk/Zdeněk Weiser

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

RUFA Sport

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube