Správy
KL Racing Team víťazom pohára usporiadateľa X.Partr Rally Vsetín

21.10.2013 21:44 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 985

KL Racing Team víťazom pohára usporiadateľa X.Partr Rally Vsetín

Posledné rally sprintové podujatie v Českej republike sa rovnako ako v minulosti, ani teraz nezaobišlo bez účasti slovenského KL Racing Teamu. Ten sa v rámci X. Partr Rally vsetín predstavil celkovo s troma súťažnými posádkami.

Už od začiatku podujatia sa do súťaže najlepšie zapojila dvojica Karel Trněný – Václav Pritzl reprezentujúca KL Racing Team na vozidle Škoda Fabia WRC, ktorá zároveň bojovala v rámci vsetínskej súťaže aj o body do malých českých majstrovstiev. Po prvej sekcii jej síce patrilo vo veľmi silnej konkurencii „až“ jedenáste miesto absolútneho poradia, po ďalšej sekcii, čiže trojici veľmi rýchlych rýchlostných skúšok to už bolo šieste miesto. V predposlednej rýchlostnej skúške X.Partr Rally Vsetín však Karel s Václavom nechali tri minúty a devätnásť sekúnd, čo ich posunulo poriadne smerom dolu vo výsledkovej listine a po dojazde do cieľa im nakoniec patrilo až dvadsiate osme miesto celkového poradia. „Úvod súťaže nám nevyšiel celkom podľa našich predstáv, následne sa nám ale podarilo dotiahnuť na absolútnu špičku. Na predposlednom, dvanásť kilometrovom teste sme ale dostali hneď po štarte defekt a keďže sme nechceli poškodiť auto, vymieňali sme koleso v rýchlostnej skúške. Tam sme stratili vyše tri minúty a na tak krátkej súťaži, akou Rally Vsetín je, bolo jasné, že práve v tom momente sme prišli o dobré umiestnenie. Škoda, chceli sme sa našim slovenským kolegom z KL Racing Teamu odvďačiť za príležitosť bojovať pod ich hlavičkou dobrým umiestnením, nakoniec to však dopadlo takto. Napriek tomu chalanom z KL Racing Teamu ďakujeme za spoluprácu a veríme, že možno niekedy v budúcnosti budeme mať opäť česť tento výborný tím reprezentovať,“ vysvetlil dôvod prepadu vo výsledkovej listine Karel Trněný.

Ďalšie dve posádky reprezentujúce Žilinský KL Racing Team do Vsetína cestovali s cieľom nebodovať do českého majstrovstva, išlo hlavne o rozjazdenie sa po dlhej, viac ako mesiac trvajúcej prestávke, pričom prioritou bolo zabojovať o víťazstvo v pohári usporiadateľa.

Tento cieľ vyšiel na jednotku. Víťazstvo v pohári usporiadateľa jubilejnej, X. Partr Rally Vsetín získala dvojica Vlastimil Majerčák – Pavol Kušnier na novopostavenom Mitsubishi Lancer EVO IX z dielní L Racing Teamu s ktorým by mal Vlasto absolvovať celú budúcoročnú sezónu. „Vedeli sme do čoho ideme, našou prioritou však nebolo bojovať o najvyššie priečky v triede, ale poriadne otestovať nové Mitsubishi a zároveň zabojovať v súťaži Pohár usporiadateľa. Oboje sa nám podarilo perfektne. S autom som nadmieru spokojný, fungovalo výborne. Navyše by som rád poďakoval aj môjmu jednorazovému spolujazdcovi, čiže Paľovi Kušnierovi, ktorý mi opäť raz dokázal, že všetko čo robí, robí naozaj perfektne. Bol to pekný zážitok a dúfam, že sa do Vsetína vrátim aj na budúci rok,“ povedal po súťaži spokojný Vlastimil Majerčák.

S rovnakým cieľom do Vsetína mierila aj posledná posádka reprezentujúca slovenský KL Racing Team, Tomáš Kukučka – Marek Podobník a ich Mitsubishi Lancer EVO IX. Výsledok – druhé miesto v Pohári usporiadateľa. „My sme mali už na začiatku trochu smoly, keď nám po štarte do druhej rýchlostnej skúšky spadla hadica z turba a do cieľa sme sa doplazili s dvoj minútovou stratou. Ako však už viete, my sme ani do Vsetína najskôr nemali ísť. Po zrušení okruhových pretekov na Slovakia Ringu sme sa však dohodli, že ideme Rally Vsetín tiež a neľutujeme. Táto súťaž je naozaj výnimočná, navyše sme mali možnosť porovnať sa s takmer kompletnou moravskou a českou rally špičkou. Súťaž bola naozaj dobre pripravená a trate úchvatné. Som naozaj rád, že sme tu boli, spoločne s Marekom sme od Rally Košice v súťažnom aute nesedeli, preto nám dobre padlo opäť byť spolu. Ďakujem celému tímu, že som sa X.Partr Rally Vsetín mohol zúčastniť,“ zhrnul Tomáš Kukučka.

S výsledkami trojice súťažných posádok bol nakoniec spokojný aj manažér KL Racing Teamu, Marek Lokaj: „Som spokojný, aj keď ma trochu mrzí Karolov defekt, ale čo už aj toto je rally. Vlasto a Tomáš so svojimi spolujazdcami ma tiež potešili. Hlavné je, že všetky tri posádky došli až do cieľa súťaže. Ďakujem nielen chalanom, ale aj všetkým mechanikom a hlavne partnerom tímu za podporu. Nabudúce sa vidíme začiatkom mesiaca november v rámci podujatia Auto Show Slovakia Ring, kde náš tím opäť chystá jedno prekvapenie.“ 

Foto: autosportfoto.sk/Zdeněk Weiser

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

KL Racing

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube