Správy
KL Racing Team do Vsetína s Majerčákom, Kukučkom a Trněným

16.10.2013 21:10 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 729

KL Racing Team do Vsetína s Majerčákom, Kukučkom a Trněným

Po výbornej reprezentácii Slovenska na Rallylegend WRC San Marino, kde Žilinský KL Racing Team reprezentovala česká posádka Karel Trněný – Stanislav Kafka so Škodou Fabia WRC, sa už počas nasledujúceho víkendu predstaví tento slovenský rally tím v rámci X. Partr Rally vo Vsetíne.

Na jubilejnom ročníku Vsetínskeho rallysprintu bude KL Racing Team reprezentovať hneď trojica súťažných posádok. Prvou posádkou bude už spomínaný Trněný, ktorého v rámci X.Partr Rally Vsetín bude navigovať Karel Pritzl a dvojica sa predstaví aj tu so Škodou Fabia WRC. „Na San Marine sme si tretím miesto spravili veľkú chuť, ale sme sa aj poriadne rozjazdili. Vo Vsetíne však budú podstatne rýchlejšie testy ako tomu bolo v San Marine. Dúfam, že sa nám aj na domácej pôde bude dariť a dojazdíme na niektorej z popredných priečok,“ povedal Karel Trněný.

Druhou dvojicou bude Vlastimil Majerčák, ktorého v prípade Rally Vsetín bude jednorazovo navigovať Pavol Kušnier, pričom táto posádka sa na vsetínskych rally tratiach predstaví s novopostaveným Mitsubishi Lancer EVO IX. „Áno chystáme sa do Vsetína s novopostaveným vozidlom od L Racing Teamu, s ktorým by sme mali absolvovať aj budúcoročný šampionát. Od Košíc som za volantom súťažného auta nesedel, tak sa na štart tejto moravskej súťaže už naozaj teším. Keďže Marcel má veľa pracovných povinností, jednorazovo ma tu bude navigovať Paľo Kušnier.  V minulom roku som si už mal možnosť odskúšať aké trate nás čakajú a už teraz viem, že sa pôjde veľmi rýchle. Rád sa opäť po čase porovnám s českou a moravskou rally špičkou,“ vysvetlil Vlasto Majerčák.

Hovorí sa, do tretice všetko dobré a tak sa, aj keď trochu neplánovane, na štart Rally Vsetín postaví aj tretia posádka KL Racing Teamu, Tomáš Kukučka – Marek Podobník. Rovnako ako predchádzajúcej dvojici aj im bude na tratiach robiť spoločnosť Mitsubishi Lancer EVO IX s ktorým absolvovali aj tohtoročný slovenský šampionát. „U nás prišlo k rozhodnutiu štartovať naozaj na poslednú chvíľu. V čase, keď sa koná Rally Vsetín som totiž mal bojovať v rámci okruhových pretekov na Slovakia Ringu. Tie nakoniec zrušili, tak sme volili náhradný program. A tým je absolvovanie X. Partr Rally Vsetín,“ dodal Tomáš Kukučka.

X. Partr Rally Vsetín odštartuje už v sobotu (19.10.2013) prvým testom tesne po pol deviatej ráno, pričom prvú posádku na cieľovej rampe môžeme očakávať tesne pred piatou podvečer. Ako sa bude dariť posádkam slovenského KL Racing Teamu, vás budeme samozrejme informovať. 

Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

KL Racing

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube