Správy
RUFA Šport mieri do Vsetína

16.10.2013 20:56 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 916

RUFA Šport mieri do Vsetína

Po úspešnej obhajobe absolútneho titulu slovenského majstra 2013 v rally sa RUFA Šport opäť predstaví divákom. Stane sa tak už tradične na jubilejnom, desiatom ročníku Partr Rally Vsetín. 

Po minuloročnej absencii Grzegorza Grzyba, keď slovenský RUFA Šport Team dal šancu mladému talentovanému jazdcovi Mirovi Jakešovi pri jeho premiére s vozidlom špecifikácie S 2000, ktorý odviedol perfektný výkon vo farbách RUFA Šport, prichádza v tomto roku na scénu opäť Grzegorz Grzyb navigovaný Danielom Siatkowskim. Spoločnosť na rýchlostných skúškach im bude po dlhšom čase opäť robiť Škoda Fabia S2000. „Je pravda, že minulý rok sme tu z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti neštartovali, zastúpil nás Jakeš. V tomto roku sme tu ale zase my a ak sa podarí, rád by som nadviazal na úspechy z minulosti, keď sme práve vo Vsetíne dosiahli niekoľkokrát na pódium. Každým rokom je však konkurencia ťažšia, medzi prihlásenými sú rýchly jazdci na vozidlách špecifikácie WRC, S 2000, či R4, takže uvidíme ako sa nám bude dariť. Trate na Vsetíne sú nádherné a náročné a my určite už od začiatku budeme držať vysoké tempo, keďže chceme zabojovať najlepšie ako sa bude dať,“ vysvetlil Grzegor Grzyb taktiku pred X. Partr Rally Vsetín.

Samotná súťaž vo Vsetíne odštartuje už v piatok (18.10.2013) administratívnym a technickým preberaním, pričom program bude pokračovať aj vo večerných hodinách predstavení m súťažných posádok na štartovej rampe. Naostro sa samotná súťaž rozbehne v sobotu ráno (19.10.2013), pričom na súťažiacich čaká zdolanie siedmych rýchlostných skúšok. Prvá z nich štartuje o 8 hodine 38 minúte. Cieľ súťaže je plánovaný v sobotu (19.10.2013) o 16 hodine 50 minúte.

„Priznávam, že do Vsetína na rally chodím rád. Nie je to ale iba preto, že sa nám tu väčšinou darilo, mám rád tunajších ľudí a ich pohostinnosť. Navyše tu mám aj veľa kamarátov a známych. Po dlhšej pauze, ktorá bola po Rally Košice, kde sa našej posádke podarilo obhájiť absolútny slovenský titul, sa na rally opäť teším a chceme si to vo Vsetíne poriadne užiť. Dúfam, že našej posádke sa bude na trati dariť a aj keď sem nejdeme bodovať, bol by som rád, ak by dojazdili medzi prvou trojicou,“
ukončil rozprávanie Ľubomír Kleman, manažér RUFA Šport Teamu. 

Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

RUFA Sport

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2020 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube