Správy
Peter Ambrúz – Majster Slovenska PAV v triede E1 do dvoch litrov

20.09.2013 13:41 | PAV | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1013

Peter Ambrúz – Majster Slovenska PAV v triede E1 do dvoch litrov

Posledné podujatie slovenského šampionátu pretekov automobilov do vrchu sa už tradične konalo na Ostrej Lúke pri Zvolene. Napriek množstvu bodovaných pretekov, pred jeho štartom ešte nebolo rozhodnuté o tom, kto sa stane majstrom Slovenska v triede E1 do dvoch litrov.

Na zisk titulu mala zálusk hneď dvojica jazdcov, Bratislavčan Peter Ambrúz a Bánovčan Miloš Koleno mladší. V sobotňajších tréningových jazdách mal na vrch Miloš Koleno a jeho Škoda Octavia Kit Car, ktorý dal o jedna celá osem desatín sekundy lepší čas ako Peter Ambrúz jazdiaci na Vauxhall Vectra ST. Aj súčet oboch súťažných časov dopadol lepšie o celú sekundu v prospech Miloša, avšak po spočítaní všetkých bodov a povinnom škrtaní bol na tom stále o bod lepšie Peter. Rozhodnúť mala nedeľa a tým pádom posledné dve ostré jazdy sezóny. Kto bude lepší ? Ambrúz, alebo Koleno ?

Peter Ambrúz sa síce v sobotu večer tváril, akoby sa tento súboj jeho vlastne ani netýkal a spokojne oslavoval v depe s kamarátmi svoje narodeniny, v nedeľu ráno bol však ako rybička a chystal sa zaútočiť. Prvú tréningovú jazdu v súlade s predpismi síce vynechal, v druhej však už udrel naplno a dojazdil na treťom mieste absolútneho poradia, čo znamenalo, že Miloša Kolena ml. porazil o takmer štyri sekundy.

Na výsledky tréningových jázd sa však pri pretekoch automobilov do vrchu nehráme a tak všetci diváci na Ostrej Lúke s napätím sledovali ako sa tento súboj nakoniec vyvinie. Ako sa počas pretekov ukázalo, Octavia Miloša Kolena mladšieho dokázala dva a pol kilometrovú trase zdolať však iba za niečo vyše minútu a dvadsaťosem sekúnd, Peter Ambrúz na Vauxhall Vectra ST tú istú trasu ale vedel urobiť v prvej jazde pod jedna dvadsaťpäť a v druhej tesne nad jedna dvadsať šesť. Bolo rozhodnuté. Peter Ambrúz si z Ostrej Lúky odvážal nielen pohár za tretie miesto absolútneho poradia, ale aj tohtoročný titul Majster Slovenska pretekov automobilov do vrchu v triede E1 do dvoch litrov.

„Posledné preteky boli riadny nervák. V sobotu, na vode mi to nijako nešlo a stále som bol za Milošom. Napriek tomu, po škrtnutí povinných výsledkov som bol ešte o bod pred ním a v tom momente som si prial jediné. Aby práve v sobotu končil seriál. Prestával som si veriť. Na druhý deň sme už išli na suchom a tam som vedel, že Milošovi viem dať. Skúsil som to a vyšlo to. Na Ostrej Lúke som si dal najkrajší darček k narodeninám v živote. Ďakujem všetkým partnerom, rodine, ale aj kamarátom za podporu, bola to veľmi ťažká, ale aj pekná sezóna,“
povedal Peter Ambrúz. 

Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube