Správy
RUFA Šport absolútnym majstrom SR v rally

17.09.2013 10:45 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 1232

39. Rally Košice ukončila tohtoročný šesťdielny seriál DMACK Rally 2013 – Majstrovstvá Slovenska. Titul absolútneho majstra Slovenska v rally opätovne získal RUFA Šport Team a jeho posádka Grzegorz Grzyb – Robert Hundla, jazdiaca na Forde Focus WRC.

Aj v tomto roku bol podľa predpisov Slovenskej asociácie motoristického športu každý súťažný deň bodovaný zvlášť, čiže šesť kolový seriál, sa zrazu pri pohľade cez bodovanie rozrástol na celkovo desať bodovaných dní. Úspech RUFA Šport Teamu naštartoval už na prvom podujatí sezóny, na Start Autó Rally Eger 2013 v Maďarsku, kde Grzyb s Hundlom získali dohromady päťdesiat bodov za dve druhé miesta. Nasledujúca XX. Rally Prešov pre posádku RUFA Šport začala lepšie ako predchádzajúca súťaž. Nielenže vyhrala XX. Rally Prešov ako celok, ale na svoje konto si pripísala aj tridsať bodov za víťazstvo v prvom bodovanom dni a dvadsaťjeden za tretie miesto v druhom. Aj XIV. Rally Tríbeč 2013 v Topoľčanoch Grzyb ako celok vyhral. Bodovo na tom bol dokonca lepšie ako v Prešove, keď najskôr získal tridsať a následne dvadsaťpäť bodov do priebežného hodnotenia. Druhú polovicu tohtoročnej slovenskej rally sezóny odštartovalo podujatie 40. Rally Tatry v Poprade. Tu už od začiatku trápil posádku RUFA Šport Teamu nie celkom správne fungujúci Ford Focus WRC, čo sa nakoniec prejavilo aj na jej umiestnení. Štvrté miesto znamenalo zisk iba devätnásť bodov, čo bolo doposiaľ najmenej z celej sezóny. Všetko si RUFA Šport a jeho posádka Grzyb s Hundlom vynahradili už na nasledujúcej súťaži, ktorou bola Global Oil V. Rally Lubeník. Tu zaknihovali ďalšie víťazstvo a ich bodové konto sa rozrástlo o ďalších tridsať bodov. Rovnako, plný počet bodov sa podaril Grzybovi s Hundlom brať aj na poslednom podujatí sezóny, na 39. Rally Košice, ktorú nielenže vyhrali v absolútnom poradí, ale šesťdesiatka bodov ich aj posunula k opätovnému zisku absolútnych majstrov Slovenska za rok 2013.

Samozrejme s vývojom situácie a vydarenou obhajobou titulu bol spokojný aj manažér RUFA Šport Teamu, Ľubomír Kleman: „Som Grzegorzovi a Robertovi vďačný za opätovný zisku titulu absolútny majster Slovenska v rally. Bola to veľmi ťažká, ale aj napínavá sezóna a až do poslednej chvíle záverečnej súťaže nikto nevedel kto vlastne bude majstrom. Grzegorz však opäť, aj víťazstvom v celkovom poradí v Košiciach dokázal, že je jazdec "par excellence", odmenou za čo, je aj tretí titul absolútneho majstra Slovenska v rukách Rufa Šport a jeho posádky. Ten sme síce získali až po proteste, ku ktorému sme doložili aj relevantné dôkazy. Rada športových komisárov po dôslednom prešetrení nakoniec jednoznačne rozhodla v náš prospech, čo je nespochybniteľné a neodškriepiteľné. Predpisy sú dané a platia bez rozdielu a pre všetkých ! Ak niekto hovorí niečo iné, pýtam sa, kto je tu bez viny ? Je to už za nami a už sa k tomu viac nebudem vyjadrovať. Rád by som poďakoval všetkým našim partnerom, ale aj priateľom a fanúšikom za podporu. Na Slovensku sa ešte raz predstavíme ako trojnásobní absolútny majstri Slovenska v novembri, v rámci Auto Show na Slovakia Ringu."