Správy
Úspešné vyvrcholenie sezóny PAV v L Racing Teame

16.09.2013 22:13 | PAV | Miroslav Majl�th | Otvorení: 898

Úspešné vyvrcholenie sezóny PAV v L Racing Teame

Slovenský šampionát pretekov automobilov do vrchu ukončilo podujatie na Ostrej Lúke neďaleko Zvolena. Pre L Racing Team toto podujatie dopadlo viac než dobre.

Tretie miesto v sobotu a druhé v nedeľu v rámci absolútneho poradia patrilo Jozefovi Bérešovi mladšiemu, reprezentujúcemu L Racing Team s vozidlom Subaru Impreza zaradenom do skupiny E1. „Víkend začal pre mňa perfektne. V rámci tréningových jázd som v sobotu dosiahol na vode druhý najlepší čas, iba osem desatín sekundy za Jarom &Krajčim na F 3000-ke. Potom však prestalo pršať, trať obschla a tak získal výhodu Igor Drotár na kopcovom špeciále Škoda Fabia WRC, ktorá má podstatne viac koní ako moje Subaru. Škoda, že prestalo pršať, rád jazdím na vode, ale počasie si na pretekoch nevyberieme. Nakoniec v sobotu z toho bolo tretie miesto absolútneho poradia, čo nebolo tiež zlé. V nedeľu, na suchu som dosiahol na striebornú priečku. Subaru ostalo po Rally Košice celé, navyše nebolo treba na ňom nič nákladné opravovať, tak som po vzájomnej dohode odštartoval tento posledný kopec v sezóne. Rád by som poďakoval šéfovi tímu, Jankovi Liptákovi za možnosť zúčastniť sa týchto pretekov,“ opísal víkendové preteky Jozef Béreš mladší.

Výborné preteky má za sebou aj Peter Lipták, ktorý dojazdil s Mitsubishi Lancer EVO VIII v sobotu na štvrtom mieste a v nedeľu na šiestom absolútneho poradia. „Počas soboty, ako už Ďodi opísal najskôr pršalo, potom postupne trať obsychala. Jazdilo sa mi perfektne, čoho dôkazom boli aj dosahované časy. V nedeľu sa síce v absolútnom poradí predo mňa dostala dvojica výborne jazdiacich kolegov, ale tretie miesto v triede E1 nad dva litre som napriek tomu obhájil. Presne toto bolo mojim cieľom, čiže víkend považujem za vydarený,“ doplnil Peter Lipták.

Najhoršie v rámci L Racing Teamu dopadol šéf tímu Ján Lipták: „Mne už v druhej tréningovej jazde odoprela poslušnosť prevodovka na Toyote Celica 165 ST. Neviem, ale vyzerá to tak, že nápor nevydržala oska, ktorá sa zohla, následkom čoho som nemohol radiť rýchlosti. Spočiatku ma to trochu aj štvalo, ale potom som si povedal, že aj tak sa už nemám kam v celkovom poradí kopcov posunúť, tak som sa aspoň viac staral o chlapcov, ktorí ma svojimi výkonmi veľmi potešili, za čo im patrí poďakovanie. To samozrejme patrí aj partnerom nášho tímu, mechanikom, kamarátom, proste všetkým, ktorí nám počas celej tohtoročnej sezóny pomáhali,“ uzavrel rozprávanie o poslednom víkende pretekov automobilov do vrchu manažér L Racing Teamu Ján Lipták.

Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube