Správy
Majerčák s Kollárikom vybojovali pre KL Racing titul vicemajstra

11.09.2013 15:21 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 652

Majerčák s Kollárikom vybojovali pre KL Racing titul vicemajstra

Na poslednom podujatí tohtoročnej rally sezóny, na 39. Rally Košice čakal súťažiacich v rámci triedy 3 ešte veľmi tvrdý súboj o konečné umiestnenie. V hre boli všetky tri najvyššie miesta. Jedno z nich pre seba vybojovala posádka KL Racing Teamu.

Vlasto Majerčák s Marcelom Kollárikom cestovali do Košíc s jasným cieľom. Vybojovať druhé miesto v triede 3. V hre bol síce dokonca aj majstrovský titul, ale ten sa črtal viac menej iba v teoretickej rovine. Posádka strieborno-zeleného Mitsubishi Lancer EVO IX nielenže splnila cieľ, ale dokázala aj to, že vie zabojovať aj medzi veľmi silnou zahraničnou konkurenciou. Samotná súťaž pre túto dvojicu začala viac než dobre, pričom v polovici prvej etapy im patrilo v triede 3 prvenstvo. Druhá polovica prvej etapy sa niesla v znamení veľmi tesných súbojov so súpermi, pričom výsledkom bolo síce druhé miesto v triede, rozdiel medzi víťazmi a posádkou KL Racing Teamu bola iba jedna, jediná desatina sekundy. „Bol to dobrý deň, plný poriadnych súbojov o prvenstvo. Ten sme nakoniec prehrali, avšak iba o jednu desatinu sekundy, čo ma v tomto momente asi štve najviac. Stačilo tak málo a boli by sme totálne vysmiaty,“ zvestoval v cieli prvého súťažného dňa Vlasto Majerčák.

Druhá etapa Rally Košice priniesla opäť vyrovnané súboje, pričom priebeh bol v podstate rovnaký ako v sobotu. Spočiatku Vlasto s Marcelom viedli, neskôr podľahli tlaku podstatne skúsenejšieho jazdca. Na svoje konto si ale opäť pripísali druhé miesto v triede, ale aj vysnívaný titul vicemajstrov v triede 3. „Pre súťažou som si myslel, že budeme skôr bojovať o druhé a tretie miesto, nakoniec sme bojovali o prvenstvo. Bola to z nášho pohľadu veľmi dobrá súťaž a hlavne čo ma teší, dokázali sme so Semerádom jazdiť takmer zhodné časy, vyhrali však jeho dlhoročné skúsenosti. Som rád, že sa nám pre KL Racing Team podarilo vybojovať druhé miesto v triede a rád by som sa poďakoval všetkým členom tímu, ale aj partnerom za podporu,“ dodal Vlasto Majerčák.

Druhá posádka KL Racing Teamu, ktorú tvorí dvojica Tomáš Kukučka – Marek Podobník jazdiaca na Mitsubishi Lancer EVO IX sa už do bojov o prvé tri miesta v triede v rámci konečného hodnotenia seriálu na Rally Košice nezapájala. Dôvody sme si už hovorili pred podujatím, čiže výpadok na Rally Tatry kvôli Kukučkovej zlomenej ruke, ale aj havárie na Rally Lubeník. Napriek tomu v rámci 39. Rally Košice aj táto posádka bojovala naplno. V rámci prvej etapy poslednej súťaže sezóny z toho bolo tretie miesto v triede. „Cieľ, ktorý sme si s Marekom dali pred súťažou sme splnili, čiže je to dobré. Niečo sa však už od začiatku súťaže deje s autom, niečo nám tam stále škrie, asi diferenciál, chalani to v servise aj skúšali odstrániť, odvzdušnili to, ale opäť to blbne. Teraz je štyridsaťpäť minútový servis, tak hádam sa to podarí odstrániť,“ hlásil v cieli prvej etapy Tomáš Kukučka.

Do nedeľnej časti súťaže nastupovali Tomáš s Marekom plní odhodlania zatiahnuť. To však bol iba plán, skutočnosť sa ukázala ako úplne odlišná. Už do cieľa prvého ranného testu totiž prišli so stratou vyše šesť a pol minúty na víťaza. „Trafili sme obrubník, rozletel sa nám disk a museli sme meniť koleso. Nanešťastie sme ale nevedeli zdvihnúť Mitsubishi, takže sa nám to poriadne pretiahlo. Ideme ďalej, ale už sa budeme iba voziť, dnešné dobré umiestnenie je už stratené,“ vysvetlil dôvod veľkej časovej straty Tomáš Kukučka. Po absolvovaní všetkých nedeľných rýchlostných skúšok nakoniec posádke KL Racing Teamu Tomáš Kukučka – Marek Podobník nakoniec predsa len patrilo aspoň piate miesto v triede.

O zhodnotenie posledného podujatia zaradeného do slovenských majstrovstiev v rally sme požiadali záverom aj Mareka Lokaja, manažéra KL Racing Teamu: „Z pohľadu vedenia KL Racing Teamu to bola dobrá sezóna. Hlavne čo sa týka Vlasta s Marcelom, bolo to viac ako sme čakali. Ďakujem im za pekný výkon. Trieda 3 bola na každej súťaži obsadzovaná najviac a stretlo sa v nej veľmi veľa výborných posádok, čiže druhé miesto v triede je v takejto konkurencii perfektný výkon. Už predtým som hovoril, že Tomáš s Marekom si v tomto roku vybrali poriadny podiel smoly, dúfam, že ich už teraz opustí a rovnako im ďakujem za ich trpezlivosť. Dúfam, že do nasledujúcej sezóny bude mať dvojica našich posádok viac šťastia a bude bojovať o majstra v triede medzi sebou. Naša tretia posádka, Tomáš Fusko s Jakubom Slovákom sa zviezli najmenej a to hlavne z dôvodu častých porúch ich Škody Felicia Kit Car. Keď všetko fungovalo ich výkon bol tiež veľmi dobrý. Beriem túto sezónu ako veľmi úspešnú z pohľadu nášho tímu a rád by som chalanom, napriek tomu, že ešte nebalíme poďakoval za výborne odvedenú robotu. Rovnako moje poďakovanie patrí aj našim partnerom a fanúšikom, ktorí nás podporovali nielen na našrej web stránke, ale aj na facebooku. Radi by sme sa im odvďačili aj pozvaním na už tradičnú jesennú Auto Show na Slovakia Ringu, kde ešte naši chalani budú na Slovensku štartovať.“ 

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

KL Racing

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube