Správy
RUFA Šport absolútnym víťazom 39. Rally Košice

10.09.2013 22:14 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 745

RUFA Šport absolútnym víťazom 39. Rally Košice

V Košiciach počas uplynulého víkendu vyvrcholil tohtoročný seriál DMACK Rally 2013 – Majstrovstvá Slovenska. Absolútnym víťazom 39. Rally Košice sa stala posádka slovenského RUFA Šport Teamu, Grzegorz Grzyb – Robert Hundla na vozidle Ford Focus WRC.

Grzegorz s Robertom už od prvej rýchlostnej skúšky doslova ovládli košické náročné trate, pričom vo veľmi silnej zahraničnej konkurencii vyhrali už počas prvého súťažného dňa tri z celkových štyroch rýchlostných skúšok.   Začiatok síce bol pri porovnaní s konkurenciou trochu opatrný, napriek tomu už na prvom teste, vyše dvadsaťštyri kilometrov dlhom úseku skrývajúcim sa pod názvom Opál 1, Grzegorz vyhral o šesť sekúnd. V druhom, ktorý mal názov Gejzír pridal ďalšie štyri sekundy a samozrejme si pripísal opäť víťazstvo v absolútnom poradí. Po návšteve servisnej zóny pridala posádka RUFA Šport Teamu ďalšie víťazstvo, v tomto prípade to bolo už o takmer pätnásť sekúnd. Iba posledná rýchlostná skúška prvého súťažného dňa nevyšla celkom podľa predstáv , avšak na konkurenciu Grzegorz s Robertom stratili iba štyri desatiny sekundy. Konečné účtovanie však ukázalo, že po prvom súťažnom dni posádka RUFA Šport Teamu vedie v absolútnom poradí 39. Rally Košice už o takmer päťdesiatpäť sekúnd. Okrem toho si na konto pripísala tridsiatku bodov v rámci hodnotenia slovenského šampionátu. „Veľmi dobré. Auto funguje super, my s Robom rovnako. Sme so svojim výkonom spokojný, polovicu nášho plánu sme už splnili,“ povedal po prvom súťažnom dni spokojný Grzegorz Grzyb.

Počas druhého súťažného dňa na posádky čakalo ešte absolvovanie ďalších piatich rýchlostných skúšok. Z nich posádka RUFA Šport Teamu vyhrala ešte dve, pričom v podstate už iba profesorsky presnou jazdou svoj náskok kontrolovala. Odmenou im bolo nielen víťazstvo v absolútnom poradí na 39. Rally Košice, ale v konečnom dôsledku práve na tejto súťaži aj obhájili titul absolútnych majstrov Slovenska v roku 2013. „Veľmi som spokojný. Všetko fungovalo tak ako sme chceli, podarilo sa nám po dlhých rokoch opäť vyhrať Rally Košice v absolútnom poradí, pridali sme dve víťazstvá do slovenského šampionátu, zobrali celkovo šesťdesiat bodov a navyše sme aj obhájili titul absolútny majster Slovenska v rally. Navyše som vyhral všetky rýchlostné skúšky započítavané do slovenských majstrovstiev, v rámci ktorých sa mi podarilo poriadne naložiť všetkým konkurentom, či už na WRC, ale aj iných vozidlách ktoré by nás mohli teoreticky ohroziť. Mohol by som ešte niečo viac chcieť ? Ďakujem RUFA Športu za výbornú sezónu a partnerom za podporu,“ dokončil rozhovor Grzegorz Grzyb po Rally Košice.

Spokojnosťou doslova sršal aj manažér RUFA Šport Teamu Ľubomír Kleman: „Grzegorz opäť dokázal, že ak technika funguje, patrí medzi najrýchlejších jazdcov v strednej Európe a ja som rád, že reprezentuje práve slovenský RUFA Šport Team. Vyšli nám všetky plány ktoré sme si pre Rally Košice dali a dokonca by som povedal, že aj tie o ktorých sme iba snívali. Som veľmi spokojný, ďakujem všetkým za podporu a rád by som ešte poprial Grzegorzovi všetko najlepšie k tridsiatim siedmym narodeninám, ktoré oslávil práve v sobotu v Košiciach.“ 

Foto: autosportfoto.sk

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

RUFA Sport

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube