Správy
RUFA Šport ide do Košíc bojovať o absolútny titul MSR

05.09.2013 18:55 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 755

RUFA Šport ide do Košíc bojovať o absolútny titul MSR

Po víťazstve na Rally Lubeník cestuje slovenský RUFA Šport Team na 39. Rally Košice s cieľom obhájiť titul v klasifikácii absolútny majster Slovenska. Podarí sa tento titul obhájiť posádke Grzegorz Grzyb – Robert Hundla ?

„Bol by som Grzegorzovi s Robertom veľmi zaviazaný, ak by sa im podarilo obhájiť vlaňajší titul. Viem však, že to bude veľmi ťažké, nakoľko sa aj v Košiciach zíde neskutočne silná konkurencia, pričom všetci dobre vieme, že košické trate sú nesmierne ťažké a navyše musíme tohtoročné Rally Košice vyhrať po oba dva súťažné dni, ak chceme získať titul. Naša posádka sa predstaví divákom rovnako ako na všetkých tohtoročných súťažiach, na vozidle Ford Focus WRC, ktoré by im v tomto splnení nášho spoločného a náročného sna mohlo výrazne dopomôcť. Múdrejší ale budeme až po súťaži, tak nám všetci držte palce, aby sa nám to podarilo,“
vysvetlil úvodom manažér RUFA Šport Teamu Ľubomír Kleman.

Šance RUFA Šport Teamu nie sú napriek opatrným slovám manažéra tímu úplne zabité. Grzegorz už síce na Rally Košice v absolútnom poradí vyhral v roku 2006, stať sa tak ale môže aj v tomto roku. Šancu na zisk titulu absolútny majster SR, však posádka RUFA Šport má aj v tom prípade, ak by sa jeho najbližšej konkurencii nepodarilo z nejakého dôvodu získať pre nich potrebný počet bodov a RUFA Šport by získala plný počet šesťdesiat bodov. Všetko sú to však iba teoretické výpočty, v tomto momente sú karty síce už rozdané, na výsledok si však musíme ešte pár dní počkať a s určitosťou sa ho dozvieme až po Rally Košice v nedeľu 8.9.2013.

„Určite na Rally Košice pôjdeme pripravení najlepšie ako len to bude možné a budeme sa snažiť urobiť maximum pre víťazstvo. Boli roky, keď sa nám v Košiciach nedarilo, v minulom roku sme ale práve tu prelomili smolu a druhým miestom v absolútnom poradí získali majstrovský titul za rok 2012. Dúfam, že toto šťastie nás neopustí ani teraz. Pred samotnou súťažou plánujeme ešte krátky test, pri ktorom nielen odskúšame Ford Focus WRC, ale aj nastavíme podvozok na košické trate,“
uzavrel rozprávanie jazdec, Grzegorz Grzyb.

39. Rally Košice odštartuje už počas nadchádzajúceho víkendu (7.– 8.9.2013) pričom na súťažiacich čaká dvojetapová súťaž, v rámci ktorej musia absolvovať celkovo deväť rýchlostných skúšok. Víťaza posledného podujatia seriálu DMACK Rally 2013 – Majstrovstvá Slovenska sa dozvieme v nedeľu (8.9.2013) o pol tretej popoludní. 

Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

RUFA Sport

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube