Správy
RUFA Šport na Barum Rally premiérovo s Fordom Fiesta R5

27.08.2013 19:24 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 691

RUFA Šport na Barum Rally premiérovo s Fordom Fiesta R5

Už v minulosti sme si zvykli, že slovenský RUFA Šport divákom neraz priniesol na rally trate najnovšiu techniku, ktorá práve bola k dispozícii. V tomto roku si na takýto počin nemohol RUFA Šport vybrať honosnejšie podujatie ako je nadchádzajúca Barum Rally Zlín 2013, kde premiérovo predstaví Ford Fiesta R5.    

Dvojica Tomáš Kostka - Miroslav Houšť už niekoľkokrát dokázala, že aj v mimoriadne silnej konkurencii, dokáže poriadne zabojovať. Veď aj na minuloročnej Barum Rally Zlín 2012 dojazdila na treťom mieste absolútneho poradia, čo je jeden z najlepších výsledkov spomedzi slovenských tímov v histórii. V tomto roku, po zrušení seriálu IRC je súťaž zaradená opäť do najvyššej ligy, ktorou je seriál FIA European Rally Championship. Teraz ich spoločnú prácu budeme mať možnosť sledovať v spolupráci s najnovším rally špeciálom Ford Fiesta R5. "Vozidlo je z dielní JM Racing, ktorý s ňou zároveň absolvuje svoju prvú asfaltovú súťaž. Auto sme skúšali v M Sporte v Anglicku, odkiaľ auto pochádza, ale už aj na Ukrajine, kde bolo jej prvé ostré nasadenie v súťaži. O tento debut sa postaral Oleksandrej Saljuk, ktorý s ňou zároveň vyhral súťaž zaradenú do ukrajinských majstrovstiev," vysvetlil pôvod vozidla spolujazdec Miroslav Houšť.

Možnosť testovať Ford Fiesta R5 mal už aj jazdec Tomáš Kostka: „Najazdil som s Fiestou niekoľko kilometrov. Auto má naozaj perfektne prepracovaný podvozok, doslova poslúcha na každý podnet jazdca. Pri teste sme sa snažili nájsť optimálne nastavenie na povrch tratí Barum Rally, dúfam, že sa nám to aj podarilo.“

„Na Barum Rally Zlín náš tím vybral osvedčenú posádku Kostka – Houšť. Sú domáci, trate poznajú detailne a už v minulosti sme užšie spolupracovali, takže je tu aj vzájomní dôvera. Som rád, že RUFA Šport opäť prináša na rally scénu ako jeden z prvých slovenských tímov najnovšiu techniku v podobe Fordu Fiesta R5. Dúfam, že Tomášovi s Mirom sa bude v Zlíne dariť a bol by som nadmieru spokojný, ak by sa im podarilo zaradiť do Top 5 absolútneho poradia. Bude to však veľmi ťažké, konkurencia je však každým rokom silnejšia, čo je zase na druhej strane pre rally šport veľmi dobre. Nechajme sa prekvapiť, držte nám palce,“ doplnil slová posádky manažér RUFA Šport Teamu Ľubomír Kleman. 

Miroslav Majl�th

| viac


Partneri

RUFA Sport

Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube