Správy
Csenteho v Lubeníku zastavila porucha diferenciálu

23.08.2013 20:30 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 754

Csenteho v Lubeníku zastavila porucha diferenciálu

Subaru Komárno a jeho posádka Mário Csente – Petr Těšínsky odštartovali do predposledného podujatia seriálu DMACK Rally 2013 – Majstrovstvá Slovenska viac ako dobre. Po prvej sekcii im patrila druhá priečka v triede 3, následne však prišla porucha a nútený odjazd domov.

Už pred štartom súťaže v Lubeníku Mário oznamoval, že jeho mechanici prišli na chybu, ktorá mu v Tatrách nedovolila dostatočne rýchlu jazdu. Subaru Impreza WRX STi tak prišlo do Lubeníka s novým turbom, ale aj novým programom a Mário s Petrom sa nevedeli dočkať štartu.

„Ešte skôr ako si niečo povieme o samotnej súťaži, chcel by som povedať, že do Lubeníka veľmi rád chodím. Okrem toho, že je tu krásny kraj, sú tu aj nesmierne srdeční ľudia. Ako príklad by som rád spomenul jedných, ktorí prišli za mnou a Peťom, pričom vysvetľovali, že sú našimi veľkými fanúšikmi a nástojili na tom aby sme s nimi strávili večer a navyše nás pozvali na večeru k nim domov. Bolo to veľmi príjemné stretnutie, za čo by som sa rád aj touto cestou ešte raz poďakoval,“
vysvetlil Mário Csente úvodom.

Poďme však k samotnej súťaži. Chalani, reprezentujúci Subaru Komárno vedeli, že ak Subaru bude fungovať, chcú jednoznačne zaútočiť na konkurenciu a pobiť sa o prvú priečku v triede 3. „Do prvej rýchlostnej skúšky sme vyrazili predsa len trochu opatrnejšie, ako však ukázal výsledný čas bolo to až moc opatrné. Nasadili sme preto rýchlejšie tempo, napriek tomu sme po prvej sekcii strácali na vedúcu priečku v našej triede osemnásť sekúnd. Nebolo to málo, ale ani veľa a do konca súťaže ostávalo ešte šesť rýchlostných skúšok. Práve v nich sme chceli poriadne zatiahnuť,“ opísal prvú sekciu Global Oil V. Rally Lubeník Mário Csente.

Už následná, čiže štvrtá rýchlostná skúška však nedopadla pre Mária s Petrom dobre, keď im začalo odmietať poslušnosť Subaru Impreza WRX STi. „V jednej zo zákrut mi auto nejako divne ustrelilo. Najskôr som myslel, že to je defekt, ale následne sa ukázalo, že to nie je defekt, ale nejaká iná porucha, len som ju za jazdy nevedel presne identifikovať. Auto v zákrutách nekontrolovateľne odstreľovalo, pričom sme v jednej zákrute prišli aj o zadný nárazník. Fakt sa s tým nedalo normálne ísť, takže neostalo nič iné iba zapnúť blikačky a spomaleným tempom sa doplaziť do cieľa a odovzdať jazdný výkaz. Mechanici následne zistili, že odišiel predný diferenciál a dojazdili sme so zlomenou poloosou. Mrzí ma to, chcel som ešte bojovať o prvenstvo v triede, takto nám ostáva už iba boj o druhé miesto. Ten si odkrútime o tri týždne v Košiciach. Držte nám palce, aby sa nám darilo. Ďakujem,“ vysvetlil dôvod odstúpenia Mário Csente.

Team Subaru Komárno a jeho posádku Mário Csente – Petr Těšínsky ako už Mário naznačil budeme mať možnosť opäť v akcii sledovať na Rally Košice počas prvého septembrového víkendu. 

Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube