Správy
Rally Lubeník a päťdesiat percentný úspech L Racing Teamu

21.08.2013 08:09 | Rally | Miroslav Majl�th | Otvorení: 663

Rally Lubeník a päťdesiat percentný úspech L Racing Teamu

Na Global Oil V. Rally Lubeník vycestoval L Racing Team z Krásnohorského Podhradia s celkovo ôsmymi posádkami. Na cieľovej rampe však diváci mali možnosť sledovať iba polovicu z nich. 

Poďme sa najskôr pozrieť na odstúpené posádky. Prvou, ktorá sa však zo súťaže ospravedlnila ešte pred jej štartom boli debutanti L Racing Teamu, František Fusko -  Tomáš Gazdík, ktorí nestihli doskladať ich súťažnú Škodu Fabia.

V rámci posádok, ktoré do samotnej rally odštartovali sa ako prvým smola na kolesá nalepila maďarskej dvojici reprezentujúcej v tomto roku L Racing Team na vozidle Citroën C2 R2Max, Ákosovi Táborimu s Tamásom Kurtym, ktorí museli odstúpiť z dôvodu technickej poruchy, keď ich zradila technika už v prvom meranom úseku.

Po prvej sekcii súťaže, čiže po troch rýchlostných skúškach rovnaký osud postihol aj šéfa L Racing Teamu, Jána Liptáka, ktorého v Toyote Celica 165 ST navigoval Ján Slovák. Dôvodom odstúpenia bola rovnako technická porucha.

Petra Dedečka spoločne s Petrom Vojtkom, štartujúcich v rámci Slovenského rally poháru nezradila technika, ale chyba v rozpise, keď do jednej zo zákrut vbehli podstatne rýchlejšie ako bolo vhodné. Výsledkom bol výlet mimo trať. Ten sa našťastie pre posádku skončil dobre, Peugeot 206 však teraz dopraje svojmu majiteľovi niekoľko bezsenných nocí. 


Dosť však bolo porúch, či havárií, poďme sa pozrieť na posádky, ktoré súťaž dojazdili až do cieľa.

Najväčšie želiezko v ohni tvorí v tomto roku jednoznačne dvojica Jozef Béreš mladší – Zoltán Répás reprezentujúca L Racing Team na Subaru Impreza špecifikácie R4. Napriek faktu, že všetci diváci očakávali súboj Ďodiho s najrýchlejšou dvojicou, či trojicou, po prvej sekcii už na vedúcu priečku strácal takmer tri štvrte minúty, čo znamenalo až šiestu priečku absolútneho poradia. „Prvú rýchlostku sme išli opatrnejšie, ale druhú a tretiu sme už pocitovo išli dobre. Čas tomu však nezodpovedal. Neviem čo sa deje, v aute to nie je, asi to bude vo mne,“ vysvetľoval Jozef Béreš mladší po troch rýchlostných skúškach Global Oil V. Rally Lubeník. V ďalšom priebehu súťaže sa Ďodimu nepodarilo zlepšiť svoj výkon a tak mu v cieli nakoniec patrilo piate miesto absolútneho poradia, pričom si ako útechu odviezol domov aspoň pohár za tretie miesto v triede 2. „Dnes to nebol môj deň. Aj keď som sa veľmi snažil nešlo to tak ako by som chcel. Všetky prejazdy každou rýchlostkou sme išli v rovnakých časoch, aj keď moje pocity boli iné, stále som dosahoval na sekundu rovnaké časy. Konkurencia bola dnes jednoducho lepšia,“ zhodnotil po súťaži Jozef Béreš mladší.

István Pethó s Attilom Kertészom jazdiaci na Mitsubishi Lancer EVO IX špecifikácie R4 nemali síce ambície dojazdiť súťaž v prvej trojke ako Béreš, ich cieľom bola prvá desiatka celkového poradia. Nakoniec sa im podarilo dojazdiť na peknom siedmom mieste absolútneho poradia a v triede 2 si pripísali ďalšie body za štvrtú priečku. „Bola to pekná rally, dobré rýchlostné skúšky, veľmi rýchle. U nás v podstate fungovalo všetko ako malo a zo siedmeho miesta máme radosť. Moje poďakovanie patrí aj L Racing Teamu, ktorý nám v tomto roku opäť umožnil reprezentovať ho,“ vysvetlil spokojný István Pethó.

Pred rokom práve na Rally Lubeník absolvoval Vlado Hanuš svoju debutovú majstrovskú rally súťaž. Od toho okamihu nazbieral už poriadnu kopu skúseností, čo sa odzrkadlilo práve na tohtoročnej Global Oil V. Rally Lubeník. Tu dosiahli Vlado Hanuš spolu so Slávom Harabínom a ich Mitsubishi Lancer EVO X prvý krát na pódiové umiestnenie, keď dojazdili na treťom mieste v triede 3. „Som šťastný. Prvé pódiové umiestnenie, na to sa nezabúda. Auto sme navyše doviezli do cieľa celé, nemusíme nič šróbovať a môžeme si dopriať zaslúženú dovolenku,“ zhodnotil Vlado Hanuš svoj výkon.

Spomedzi posádok reprezentujúcich L Racing Team mali asi po súťaži najväčšiu radosť z víťazstva v triede 8 Juraj Keszi – Pavol Helméczy. Ešte pred samotnou súťažou túto dvojicu poriadne potrápilo nefunkčné nové turbo Seatu Leon TDi, ktoré na poslednú chvíľu menili za už vyradené. „Staré, vyradené turbo nás síce nesklamalo, problémom sme sa ale aj tak nevyhli. V druhej sekcii nám začalo strašne búchať v ľavom prednom kolese, našťastie sa nám podarilo dôjsť až do servisu. Mechanici zistili, že je zdeformovaný brzdový kotúč, náhradný sme však so sebou nemali. Nejako sa im to podarilo dať dohromady a my sme mohli odjazdiť posledné tri rýchlostky. Búchalo to naozaj strašne, ale vedenie v triede 8 sa nám podarilo uhájiť a sme veľmi šťastný,“ opísal poruchu Juraj Keszi.

„Napriek dosť veľkému odpadu našich posádok, som s Rally Lubeník spokojný. Myslel som, že Ďodi bude na tom lepšie, ale nie vždy máme všetci svoj deň, poznám to aj ja sám na sebe. Potešil ma Hanuš s Harabínom, doviezli EVO X-ku prvýkrát na pódiovom mieste, ale aj Keszi s Helméczym, ktorí sa naozaj zlepšujú zo súťaže po súťaž. Na začiatku sezóny by ich konkurencia v triede roztrhala, dnes oni vyhrávajú. Je to super. Rád by som poďakoval všetkým, či už posádkam, organizátorovi, ale aj našim partnerom za jednu veľmi pekne pripravenú súťaž,“
zhodnotil záverom manažér L Racing Teamu, Ján Lipták.

Po Rally Lubeník sa už v L Racing Teame všetci členovia tešia na voľný víkend. Ten bude však iba jeden, následne totiž pokračujeme pretekmi automobilov do vrchu, ale aj Star Rally v Zlíne, kde by sa na štarte mali objaviť obaja Bérešovci. Či sa tak stane vás určite budeme informovať. 

Foto: autosportfoto.sk/Tibor Szabosi

Miroslav Majl�th

| viac


Všetky práva vyhradené | All Rights Reserved

Copyright 2019 © Mediaracing.sk

Created by PeOk design & InMAD Design

Sledujte nás tiež na:

  • Mediaracing.sk on Facebook
  • Mediaracing.sk on YouTube